İran Ambulansı Van Halkını Korkuttu!

İran’ı da saran korona virüs, Van’a olan komşuluğu nedeniyle Van halkında da tereddüt oluşturdu. Bu konuda yoğun çalışmaların sürdürüldüğü Van’da, İranlılar konusunda tedbirler sürdürülüyor.

İran’ı da etkisi altına alan korona virüs için geçtiğimiz günlerde Van Valiliği tarafından virüse karşı acil tedbirler alınması kararı alınmıştı. Bu kararda Kapıköy Gümrük Kapısı’na termal kamera montajı yapılması, sağlık odası kurulması ve yabancılarla irtibat halinde olan gümrük kapısında çalışan personelin koruyucu maske ve ekipman kullanması ile korona virüsü hakkında eğitimden geçirilmesi gibi konular yer almıştı.

Bu konuda yoğun önlemler içinde olan Van’da bugün İran ambulanslarının görülmesi korku oluşturdu. Ambulans görevlileri dört günlük tatil amaçlı geldiklerini ifade ederek duruma açıklık getirseler de bu konu hakkında soru işaretleri devam edecek gibi duruyor. Bunun yanı sıra Van’a gelen İranlılar, otellerde de kontrol ediliyor. 

VAN GAZETESİ ÖZEL/  SEVDA YETKİN

Van’da görülen İran plakalı ambulans ve Kapıköy Sınır Kapısıyla ilgili Vansesi Gazetesine özel açıklamalarda bulunan Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, sosyal medyada fotoğrafı paylaşılan İran plakalı ambulansın korona virüsüyle hiçbir ilgisinin olmadığını, ambulansın bakımını yaptırmak için Van’a geldiğini söyledi. Vali Bilmez, Kapıköy Sınır Kapısının da açık olduğunu belirtti.

İlginizi Çekebilir

Van Pandemi

Van’da Bütün Bir Yeryüzü Mescid Oldu

Dünyayı sarsan Pandemi nedeni ile her yerde olduğu gibi bu Cuma da Van‘da da bütün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir