İpekyolu Belediyesinin 30 Branşta Ücretsiz Kursları Başlıyor!

İpekyolu Belediyesinin 30 Branşta Ücretsiz Kursları Başlıyor!

İpekyolu Belediyesinin 30 Branşta Ücretsiz Kursları Başlıyor!


İpekyolu Belediyesi, ilçedeki vatandaşların yaz aylarını daha verimli ve daha keyifli geçirmeleri amacıyla düzenlediği 7’den 70’e yaz spor okullarının kayıtları başlıyor.


Değişik merkezlerde çeşitli branşlarda verilecek kurslardan 7’den 70’e her yaştan çocuk ve gençlerin faydalanması hedefleniyor.

En çok tercih edilen basketbol, voleybol ve futbol kurslarının yanı sıra Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından atletiz, batminton, kort tenisi, masa tenisi, ayak tenisi, pilates, reformer, zumba, hiit cardio, fitness, boks, kickboks, yoga, step&aerobik, trambolin, jimnastik, bale, modern danslar, taekwondo, okçuluk, bocce, zorbing, golf, yüzme, çocuk zumba, çocuk yoga ve paintball gibi branşlarda toplamda 30 branşta hizmet verilecek.


Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren alanında uzman eğitmenler eşliğinde verilecek kursların başvuruları kimlik fotokopileri ile bizzat merkezlerde alınacak.


Çocuk Spor Merkezi ile yüzme kursunun başvuruları ise kimlik fotokopileri ve veliler aracılığı ile İpekyolu Belediyesi hizmet binası 4. Kat Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nde alınacak.


Yüzme kursundan 10-13 yaş arası, Çocuk Spor Salonu’ndan ise 4-14 yaş arasındaki kız ve erkek çocuklar faydalanabilecek.


Bu çerçevede;

Karşıyaka Spor Kompleksi,

Bostaniçi Kapalı Spor Salonu,

Kale Park Spor Tesisleri,

Çocuk Spor Merkezi,

Bahçivan Mahallesi Kadın Spor Merkezi,

Şerefiye Mahallesi Kadın Spor Merkezi,

Cevdet Paşa Mahallesi Kadın Spor Merkezi,

Alipaşa Kadın Spor Merkezilerinde verilecek kursların başvuruları

5 Temmuz 2023 Çarşamba günü başlıyor.


İpekyolu Belediyesi, vatandaşların sosyalleşmelerini, günlük hayatlarında faydalanabilecekleri bilgi ve birikime sahip olmalarını, kültürel ve sosyal gelişimine katkı hedefiyle düzenlediği kurslar, yaz sonuna kadar aynı yoğunluk ve çeşitlilikle devam edecek.

İlginizi Çekebilir

Van Büyükşehir’in Mavi Şehir Projesi Kapsamında Arsa Satışları Başladı

Van Büyükşehir’in Mavi Şehir Projesi Kapsamında Arsa Satışları Başladı Van Büyükşehir Belediyesi tarafından Edremit ilçesinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir