Van Haberleri
Son Dakika Van Haberleri

İpekyolu Belediyesinden Basın Açıklaması

Geçtiğimiz günlerde Van‘da yaşanan 8 yaşındaki bir çocuğa Cinsel İstismar sonrası, istismarı yaptığı iddia edilen kişinin İpekyolu Belediyesi çalışanı olduğu belirtilmesi üzerine İpekyolu Belediyesi bir basın açıklaması yaptı.

“Bilindiği üzere, İpekyolu ilçemize bağlı Karşıyaka Mahallesi’nde 26 Temmuz 2019 Cuma günü… 8 yaşındaki çocuk,  mahallede bulunan bir markete alışveriş yapmaya gittiği sırada E.B isimli şahsın cinsel saldırısına maruz kalmıştır. 

Çocukların cinsel ve fiziksel istismarına dair gün yüzüne çıkan her olayın, sadece kınama açıklamaları ile geçiştirilemeyecek kadar önemli olduğuna inanıyoruz. Çocuklara yönelik her türlü istismarın önüne geçilmesi adına somut olarak atılan her adımın destekçisi ve takipçisi olduğumuzu önemle belirtiyoruz.  Çocuklara dönük her türlü istismarın önlenmesinin bir devlet politikası olarak benimsenmesi ve toplumsal nedenler ile istismara zemin sunan tüm etkenlerin ortadan kaldırılması için toplumsal reflekslerin yaygınlaşması gerektiği düşüncesindeyiz.

İlkesel olarak çocuğun beyanının esas alınması gerektiğine dair yaklaşımımız gereği, hakkında çürümüş zihniyetin tezahürü olan eylemi gerçekleştirdiği iddiası olan kişi ve kişilerle çalışmayı asla sürdürmeyeceğimizi belirtiyor;  belediye yönetimindede olmadığımız 8 Aralık 2016 tarihinde işe başlamış olan E B’nin işine son verilerek belediyemizle tüm ilişiği kesilmiştir.

Söz konusu olaya dair yargılamanın da çocuğun beyanın esas alınarak yapılması ve verilecek cezalarda indirimlere gidilmeden ve yine cezasızlık halinin ortaya çıkmasına engel olarak yargılamanın adil bir biçimde yapılarak sonuçlarının kısa sürede kamuoyu ile paylaşılmasını bekliyor, kurum olarak davanın takipçisi olacağımızı belirtiyoruz.”

İpekyolu Belediye Eş Başkanları Şehsade Kurt ve Azim Yacan

İlginizi Çekebilir

Van Edremit Belediyesi Kurban Kesim Yerlerini Duyurdu

Van Edremit Belediyesi Kurban Kesim Yerlerini Duyurdu Van‘ın Edremit Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı hazırlıklarını birçok …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.