ınstagram hikaye ekleme
Instagram Hikayeye Bağlantı Ekleme Özelliğini Herkese Açıyor

Instagram Hikayeye Bağlantı Ekleme Özelliğini Herkese Açıyor

Instagram Hikayeye Bağlantı Ekleme Özelliğini Herkese Açıyor

Popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, hikâyelerde link paylaşmak isteyenler için yeni bir duyuru yaptı.

Duyuruya göre, bir süre önce “yukarı kaydır” özelliğinin yerini alan ve istediğiniz linki hikâyenize eklemenize imkan veren “bağlantı çıkartması” (Link Sticker) herkesin kullanımına açılıyor.

Instagram’ın yukarı kaydır özelliğini bilmeyen pek yok.

İstenilen linklerin hikâyelerde paylaşılmasını sağlayan bu özellik, Instagram’daki yüksek takipçili hesapların sıklıkla kullandığı gördüğümüz bir özellikti.

Özellikti diyoruz çünkü Instagram “yukarı kaydır” özelliğini kısa bir zaman önce kaldırdı.

Bunun yerine, bağlantı çıkartması (Link Sticker) geldi. Şimdi ise bağlantı çıkartması özelliği için yeni bir duyuru yapıldı.

INSTAGRAM’DA HERKES İÇİN BAĞLANTI ÇIKARTMASI DÖNEMİ

Instagram, hikâyelere bağlantı ekleme özelliğini tüm hesaplar için genişlettiğini duyurdu. Bu özellik ile birlikte artık siz de hikâyelerinizde bağlantı paylaşabileceksiniz. Üstelik bunun için hesabınızın takipçi sayısına bakılmayacak, hesabınız ne kadar büyük veya küçük olursa olsun bağlantı çıkartmasını kullanabileceksiniz. Instagram hikâyeler bağlantılarını ilk kullanıma sunduğunda, özellik doğrulanmış hesaplarla veya belirli sayıda takipçisi olanlarla sınırlıydı. Ancak artık böyle bir limit yok.

INSTAGRAM HİKÂYESİNE LİNK EKLEME

Instagram hikâyenize bir bağlantı eklemek için bağlantı çıkartmasını kullanacaksınız.

Instagram hikâyelerine bağlantı etiketi eklemek için yapmanız gerekenler ise şöyle: Yeni bir hikâye oluşturun.

Ekranın üst kısmındaki çıkartma simgesine dokunun. Bağlantı çıkartmasını seçin. İstediğiniz bağlantıyı girin ve Bitti’ye tıklayın. Çıkartmayı hikâyenize yerleştirin. Renk çeşitlerini görmek için çıkartmaya dokunun.

Özelliğin tüm hesaplar için genişletildiğini duyurulsa da henüz tüm kullanıcılar bu özelliği kullanamıyor olabilir. Bu yüzden eğer Instagram hikâyelerine hala bağlantı ekleyemiyorsanız birkaç gün beklemenizde fayda var.

MYNET

İlginizi Çekebilir

vanspor

Vanspor’a Destek Gecesinde Salonu Boş Gören Efsane Başkandan Efsane Konuşma

Vanspor’a Destek Gecesinde Salonu Boş Gören Efsane Başkandan Efsane Konuşma Vanspor Futbol Kulübü (FK) ‘nün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir