HDP Van Kadın Adayları

HDP’nin Van Kadın Adayları

HDP’nin Van Kadın Adayları

Türkiye 100 gün sonra seçime gidecek.31 Mart 2019 yerel seçimleri için geri sayım sürerken, partilerin

büyükşehirlerde göstereceği adaylar yavaş yavaş netleşmeye başladı.Özellikle Doğu ve Güneydoğu’da gözler TBMM’nin 3’üncü büyük partisi olan Halkların Demokratik Partisi (HDP)’nin göstereceği adaylarda.

HDP şu ana kadar yalnız bir belediye başkan adayını açıkladı. Parti tarafından Kars Belediye Başkanlığı için Grup Başkanvekili Ayhan Bilgen aday gösterili. HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli ise adayların açıklanma tarihine ilişkin, dün partisinin Diyarbakır İl Örgütü’nü ziyareti sonrasında yaptığı açıklamada ”Bu ayın sonuna kadar büyük bir kısmını açıklamayı düşünüyoruz ama en geç Ocak ayının ortasında bütün adaylarımız açıklanmış olacak. Çalışmalarımız hızla sürüyor, verimli çalışmalar gerçekleşiyor.” demişti.

Van İçin Kadın Aday Bekleniyor

Geçen yerel seçimlerde (31 Mart 2014) 30 Büyükşehirden 3’ünü (Diyarbakır, Van ve Mardin) kazanan HDP, bu 3 büyükşehirde son yapılan anketlerde önde görülüyor. Halkların Demokratik Partisinin (HDP) Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı için kadın aday göstermesi beklenirken, 3 adayın ismi ön plana çıkıyor. Edinilen bilgiye göre; HDP’de şu an Van için konuşulan 3 kadın başkan adayı HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, 23. ve 24. Dönem Batman Milletvekili Ayla Akat Ata ve 28 Kasım 2015 yılında Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde çıkan çatışmada faili meçhule kurban giden Diyarbakır Baro Başkanı merhum Tahir Elçi’nin eşi Türkan Elçi.

Kaynak; Gazetevan

Van’daki diğer güncel haberler için Tıklayınız

İlginizi Çekebilir

Van Büyükşehir’in Mavi Şehir Projesi Kapsamında Arsa Satışları Başladı

Van Büyükşehir’in Mavi Şehir Projesi Kapsamında Arsa Satışları Başladı Van Büyükşehir Belediyesi tarafından Edremit ilçesinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir