Gezginler 2019'da da Van'da Buluşacak

Gezginler 2.Kez Van’da Buluşacak

Gezginler 2.Kez Van’da Buluşacak

Doğu’nun ilk ve tek gençlik müzik festivali olma özelliğine sahip “GezginFest Van” 2019 yılında yeniden gençleri buluşturacak.

Geçtiğimiz yıl ardı ardına yapılan çağrılarla gündeme düşen Van Gölü Ekspress’in en büyük meyvesi “GezginFest Van” festivali oldu. 2019 yılında yeniden Van’da gençleri bir araya getiren GezginFest Van, 21-23 Haziran tarihlerinde “Doğunun İlk ve Tek Gençlik Festivali” adıyla devasa ikinci etkinlik düzenlenecek. İkinci festivale de onlarca sanatçının katılımı bekleniyor.

GENÇLER HAZİRAN’DA YENİDEN VAN’A GELECEK

Interrail Turkiye tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Doğunun ilk müzik festivali olma özelliğini taşıyan GezginFest Van, 2019 yılında yine aynı yerinde 21-23 Haziran 2019 tarihlerinde festival severlerle buluşacaktır. Bu yıl da yine Türkiye’nin en büyük line-up’larından birine ev sahipliği yapacak olan GezginFest Van, Van Gölü kıyısında bulunan Gevaş Ada İskelesi yanında unutulmaz anlar yaşatacaktır.” Denildi.

YURTDIŞINDAN DA GENÇLER GELECEK

Interrail Turkiye tarafından gerçekleştirilen projenin, sosyal farkındalığı öne çıkarmakla birlikte, ülkenin her tarafından insanların festival alanında world müzik temasıyla yan yana getirileceği belirtilen açıklamada, “Aynı zamanda kendi bölgesinde uluslararası bir festival olma niteliğini de kazanarak, İran, Gürcistan, Azerbaycan, Ermenistan gibi ülkelerden sanatçılar ile benzeri olmayan bir festival deneyimi yaşanacaktır.” İfadelerine yer verildi.

GENÇLER 3 GÜN BOYUNCA DOYASIYA EĞLENECEK

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi: “Festivallin benzersizliği sadece festival alanı değil benzersiz coğrafyasıyla da kendini gösterecektir. Van gölü ekspresi treni ile yolculuk, Akdamar adası, Urartu tarihi ve muhteşem Van Kahvaltısı’yla, güzel bir doğu kültürü sentezi festivali, festival alanından şehre taşıyacaktır. Sosyal yaşam alanları, oyun parkları, kütüphaneler, engelli çocuklarımızın eğlenebileceği parkurlar, pati dostlarımız için eğlence alanları ise festival alanında festivalcileri karşılayacak sürprizlerle dolu olacaktır. İnsanı ve doğayı seven, hayvan dostlarımıza şefkat gösteren, ‘mutluluk paylaştıkça güzeldir’ felsefesini benimseyen ve binlerce insanı yan yana getirmeyi amaçlayan festival; huzur, mutluluk ve eğlence dolu 3 gün için katılımcılarını beklemektedir.” Denildi.

Van’daki diğer güncel haberler için Tıklayınız

İlginizi Çekebilir

Son Dakika

Van’da Dev Operasyon! Tonlarca Esrar Ele Geçirildi…

Van'da Dev Operasyon! Tonlarca Esrar Ele Geçirildi...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir