Gezgnfeset Van 2019 İptal
Gezginfeset Van İptal Edildi

Gezfginfest Van’a İzin Çıkmadı

Yapılıp-yapılmaması konusunda aylardır tartışılan Gezginfest Van konusunda son noktayı koyan Gevaş Kaymakamlığı, Gezginfest Van’a izin vermediğini açıkladı.

İşte Gevaş Kaymakamlığının yaptığı o açıklama

GEZGİN FEST  VAN GENÇLİK FESTİVALİ  İLE  İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI

Gevaş Kaymakamlığından herhangi bir izin alınmadan 20-23 Haziran 2019 tarihleri arasında Gevaş ilçesinde Gezgin fest Van Gençlik Festivali yapılacağı ilgili organizatör firma  tarafından sosyal medya aracılığı ile vatandaşlarımıza duyurulmuştur.

Kaymakamlık Tarafından Verilmiş Bir İzin Yok

Kaymakamlığımız tarafından verilmiş herhangi bir izin bulunmamasına rağmen ilgili firma tarafından sosyal medya aracılığıyla hazırlıklara başlandığı belirtilerek çeşitli zamanlarda sanatçılar açıklanmış, festival tarihi ilan edilmiş ve bilet satışı için çeşitli organizasyonlar gerçekleştirilmiştir. Bu süreç zarfında firma yetkilileri tarafından ilgili kurumlarla gerekli koordinasyon gerçekleştirilmemiş, ancak Kaymakamlığımız tarafından yapılan girişimlerle firma yetkilileriyle koordinasyon kurulmaya çalışılmıştır.

Altyapıya İlişkin Herhangi Bir Çalışma Yok

Vatandaşlarımızın huzur ve güven ortamında bir etlkinlik geçirmeleri için gerekli teknik şartlar ilgili firmaya iletilmesine karşın, şu ana kadar firmaya bildirilen özel güvenlik personeli miktarı sağlanamamış, özel güvenlik personelinin isim listeleri gerekli güvenlik soruşturmalarının yapılabilmesi amacıyla kendilerine bildirilen tarihe kadar ilgili kolluğa teslim edilmemiş, Trafik Güvenliği açısından festival alanı çevresinde vatandaşlarımız tarafından otopark olarak kullanılması maksadıyla belirlenen yerlerde gerekli düzenlemeler yapılmamış, festival alanının emniyeti için gerekli miktarda bariyer ilgili firma tarafından tedarik edilememiş, tedarik edilenlerin de ilgili tarihten bir gün önce kurulacağı belirtilmiş, vatandaşlarımızın sağlıklarına yönelik olası olumsuzlukların önlenmesi ve hijyenik bir ortamın oluşturulaması maksadıyla ilgili firma tarafından sadece üst yapıya yönelik bir çalışma başlatılmış, altyapıya yönelik olarak bir çalışma gerçekleştirilmemiştir.

Gevaş Kaymakamlığı olarak bölgenin tanıtıcı, turizm etkinliğini arttırıcı ve ekonomik katkı sağlayıcı bu tür etkinliklerin 2018 yılında olduğu gibi bu yılda yapılması yönünde gerekli kolaylığın sağlanmasına rağmen ilgili firma üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmemiştir. 

Bu kapsamda vatandaşlarımızın huzur ve güven ortamı içerisinde bir etkinlik geçirmeleri için gerekli teknik şartlar sağlanamadığından Gezgin Fest Van Gençlik Festivali isimli organizasyona Kaymakamlığımız tarafından izin verilmemiştir.         

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.    06.06.2019    

İlginizi Çekebilir

van spor son dakika haber

Vanspor’un Yeni Hocası Kim Olacak? İşte Kulislerdeki O İsim…

Vanspor’un Yeni Hocası Kim Olacak? İşte Kulislerdeki O İsim… TFF 2. Lig ekiplerinden Vanspor Futbol …

2 Yorumlar

  1. Gerçekten yeter. İnsanların emeğine göz dikmek bu. Altı üstü bi eğlenicez yok izin alınması yok sorumsuzluk. Bi bırakın ya. İnsanlar o kadar emek verdi o kadar para harcandı yazık değil mi??

    • Orda yaşananlara ne denilmeli.tuketilen ickler yasanan zinalar Toplumun ahlakini bozulmasına müsade mi edilsin yarın bu insanlar bu ahlakla annene sana bacına ailene denk gelirse ne yapacaksın eğleniyordu yanlışlıkla taciz mı etti eğleniyordu yanlışlıkla sarhoş oldu evime mi girdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir