Gezginfest Van Açıklaması
Gevaş Kaymakamlığı Gezginfest Açıklaması

Gevaş Kaymakamlığından Gezginfest Açıklaması

Gevaş Kaymakamlığı geçen yıl Gevaş Akdamar İskelesinde yapılan ve bu yıl da ikincisinin yapılması palanlanan Gezginfest Van ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

İşte Gevaş Kaymakamlığının yaptığı o açıkalama;

“20 – 23 Haziran 2019 tarihlerinde Gevaş İlçesinde Gezgin Fest  Van Gençlik Festivali yapılmasının planlandığı ilgili firma tarafından  sosyal medya aracılığı ile halka duyurulmuştur.

Planlanan etkinlik ile ilgili olarak Gezgin Fest yetkilileri davet edilmiş, yapılacak olan festivalde vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği açısından hizmetleri kaliteli, etkin ve eksiksiz olarak alabilmeleri adına görüşmeler yapılmış, 2018 Yılı Eylül ayında yapılan festivalde görülen aksaklıklar göz önüne alınarak ilgili organizasyon firması tarafından yapılması gereken hususlar ilgililere bildirilmiştir. ( Özel güvenlik görevlisi görevlendirilmesi, giriş kapısında izdiham oluşmaması,  X – ray cihazı, etkinlik alanı emniyeti, sağlık ve hijyen tedbirleri, trafik güvenliği, iletişim için koordinatör görevlendirilmesi vb. )

Gevaş Kaymakamlığı olarak, 2018 yılında olduğu gibi bu yılda gerekli kolaylığın sağlanmasına karşın, ilgili firma tarafından şu ana kadar üzerine düşen sorumluluklar yerine getirilmemiş, vatandaşlarımızın huzur ve güven ortamında bir etkinlik geçirmeleri için gereken şartların hazırlanmasında ilerleme kaydedilememiştir.

Bu kapsamda ilgili organizasyon firması tarafından yerine getirilmesi gereken koşulların sağlanamaması durumunda etkinliğe izin verilmeyecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İlginizi Çekebilir

Van’da Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Kesin Listesi Belli Oldu!

Van’da Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Kesin Listesi Belli Oldu! AK Parti’de milletvekilliği aday adaylığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir