Van Haberleri
Vanlı Kızlar Şampiyonaya Hazırlanıyor

Vanlı Kızlar Türkiye Şampiyonasına Hazırlanıyor

Vanlı Kızlar Türkiye Şampiyonasına Hazırlanıyor

Van’ın Edremit ilçesine bağlı Fırat Mahallesinde bulunan Mustafa Cengiz Ortaokulu Öğrencileri Van ve Doğu Anadolu Bölge Birinciliğinden sonra şimdi de bu ay sonunda Antalya’da yapılacak Türkiye Şampiyonasına hazırlanıyor.

Misafirleri olup çalışmalarını izlediğim ve ‘Fırat’ın Sultanları’ diye adlandırdığım bu pırıl pırıl kızlarımızı izlemek ve hikayelerini dinlemek gerçekten beni çok heyecanlandırdı ve gururlandırdı.

Van’da daha önceden terörle gündeme gelen bir bölgede bulunan Mustafa Cengiz Orta Okulunun şimdilerde ilimizi başarılı bir şekilde temsil eden Okulun Müdürü, Kız Futbol Şampiyonasında Türkiye 2. liği ve Kız Halk Oyunlarında ise Van ve Bölge 1. iği başarılarıyla anıldığından bahsediyor.

Büyük bir heyecanla dinliyorum.

Kız futbol takımları bu yıl Türkiye ikincisi olmuş.

Şimdiki hedefleri de yakında Antalya’da yapılacak Türkiye Halk Oyunları Şampiyonasında birinci olmak.

Halk Oyunları Eğitmenleri Selma Işıldar ve Engin Abi ise Ağustos’un sıcağına rağmen müthiş bir gayret gösteriyor.

Daha önceden velileri kızlarını okula göndermezken şimdi değil okula göndermek, okuldaki sosyal etkinliklere alınmaları  için ısrar ediyor. Çünkü daha önceden çarşı merkezine bile çıkamayan çocuklar, gösterdikleri başarılar nedeni ile il dışına çıkıp farklı illeri gezme fırsatı buluyorlar.

Çocukların öz güvenleri muhteşem.  Katılacakları Şampiyonayı çok önemsiyorlar.

Okul Müdürü Şerafettin Bey kendilerine destek olan İl Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı V. Murat Zorluoğlu başta olmak üzere Edremit İlçe Kaymakamı ve Başkan Vekili ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Keskin’in bu başarılarında kendilerine çok destek olduklarını belirterek daha güzel başarılar elde edeceklerine inandığını belirtiyor.

Ben büyük bir heyecan ve gururla izlediğim ‘Fırat’ın Kızları’ nın gözlerinde fark ettiğim ışıltının ve Şerafettin Aysan gibi idealist bir idareciyi yakından tanımanın mutluluğuyla oradan ayrılıyorum.

Sitedeki diğer güncel haberler için Tıklayınız

İlginizi Çekebilir

bucaspor vanspor maçı canlı izle

Bucaspor -Vanspor Maçı Canlı İzle

Bucaspor -Vanspor Maçı Canlı İzle Vanspor – Sarıyer Maçı Canlı İzle TFF 2. Lig Kırmızı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir