Erek Dağı Seyir Terası
Van Erek Dağına Seyir Terası

Erek Dağına Seyir Tepesi Projesi

Van İpekyolu Belediyesi tarafından, Van’ı kuşbakışı görebilen Erek Dağı eteklerine ‘Seyir Tepesi’ yapılması planlanıyor.

Proje kapsamında Belediye Eşbaşkanları Şehsade Kurt ve Azim Yacan, bölgede incelemelerde bulundu.

Erek Dağı eteklerinde ilk olarak Bostaniçi TOKİ’nin üst tarafı, ardından Bostaniçi TOKi ile Kevenli Mahallesi arasında kalan alan, son olarak da Kevenli Mahallesi’nin üst tarafında incelemelerde bulunuldu.

Erek Dağı Seyir Terası
Van Erek Dağına Seyir Terası Projesi

Projeye ilişkin konuşan Yacan, “Seçimlerde halkımıza söz verdiğimiz gibi, projelerimizi en iyi şekilde hayata geçireceğiz. Seyir Tepesi projesi kentimizin eksikliklerinden biri olan ve kentin tanıtımına katma değer katabilecek önemli bir projedir. Bu alanı ziyaret edenler Kentin tümünü, Van Kalesi’ni, Van Gölü’nü ve eşsiz gün batımını izleme keyfini çıkarabilecekler” dedi.

Erek Dağı Seyir Tepesi Projesi
Van Erek Dağına Seyir Tepesi Projesi

Karar kılınan parselin üzerinde, kentin kimliğine ve doğal koşullarına uygun bir mimari yapı ortaya çıkarılacak. ‘Seyir Tepesi’ için çalışmaların en kısa zamanda başlatılacağı belirtildi. 

İlginizi Çekebilir

Van'da halk ekmeğe zam

Van’da Ekmeğe Zam

Van’da Ekmeğe Zam Van’da bu yıl sık sık gündemi meşgul eden zamlar gelmeye devam ediyor. …

Bir Yorum

  1. ARTIK MESELE SİYASİ PARTİ DEĞİL SİYASİ PARTİ KİM OLURSA OLSUN BUNU KİM BAHANE EDİYORSA VAN İÇİN ASIL O TERÖRİSTTİR. VANA KİM YATIRIM YAPIP GÜZEL ŞEYLER YAPIYORSA ALLAH ONDAN RAZI OLSUN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.