En Komik Vanlı Möhyedin Dayı Capsleri

Sosyal medyanın sevilen yüzü Vanlı Möhyedin Dayı‘nın en komik capsleri…

“Vanlı Möhyedin dayı, bi duzi uzatisan, Allah ğerini gabul ede. Allah başa boya götürsün. Gidiler batiya çörek, peynir, uşgun, duzli balığ istiyiler, oni bilidiz neye gettiz”

www.memleketimvan.com Genel Yayın Yönetmeni Yılmaz Tekin, Vanlı Möhyedin Dayı ile röportaj yaptı. İşte o söyleşi:

Van’da sosyal medya, Van’da paylaşım veya Van’da sosyal medya fenomeni denince akla gelen ilk isimlerden biri de o. Haberin en başında söyleyelim, size Vanlı Möhyedin Dayı’nın kim olduğunu elbette açıklamayacağız. Çünkü o kendisini gizliyor, ne de olsa o bir sosyal medya fenomeni…

Vanlı Möhyedin Dayı Kimdir?

“Kim olduğumu söylemesem daha iyi olur. Takipçilerimin şunu bilmesini isterim ki kesinlikle Vanlıyım. Van aşığı, gurbetteki hemşerilerine Van’ı hatırlatan, kendini komik sanan zat-ı muhterem, apolitik bir dayınız. Dayrekt mesajla ulaşabilirsiniz.”

Vanlı Möhyedin Dayı ismi nereden geliyor?

“İsmin hikayesi Vanlıların bir kahvaltı buluşmasında ortaya çıktı. Bir kişi ismi Muhittin olan kişiye, “Möhyedin dayı, bi duzi uzatisan” dedi. Bunun üzerine ben de Vanlı Möhyedin Dayı ismini kullanmaya başladım.”

Paylaşımlardaki amacınız nedir?   

“Amacım, elimden geldiğince Van ağzını kullanarak, Van’da yaşayan ve gurbette olan hemşerilerime mizah yaparak yüzlerine az da olsa bir gülümseme katmak. Vanlı olmayıp Van’da yaşayan kişilere de Van dilini tanıtmaktır.”

Takipçi sayınız kaçı buldu?

“Instagram ve Twitter’da 6 binin üzerinde takipçim var, Facebook kullanmıyorum. Sayfam günden güne büyüyor ve ben de takipçilerimin ilgisi doğrultusunda paylaşım yapıyorum.”

Ne tür paylaşımlar yapıyorsunuz?

“Bazen ünlü şairlerin şiirlerini Van ağzıyla yorumluyorum ve bu çok ilgi görüyor. Bazen de tespitler yapıyorum, sokakta dolmuşta her yerde. Genelde paylaşımları beğeniyorlar, olumlu tepkiler alıyorum yani. Olumsuz tepkiler olmazsa olmaz zaten, olumsuz tepki almadan ilerleyemem.”

Gizemli olmak nasıl bir duygu?

“Kimsenin beni tanımaması çok işime yarıyor, bu bakımdan. Gizemli olmazsam bunları rahatlıkla yapamam.”

Vanlı Amca’ya mesajın var mı?

“Vanlı Amca’nın yaptığı hayırları gıpta ederek takip ediyorum, Allah ğerini gabul ede”

Ya Vanlı Nihat Hoca’ya mesajın nedir?

“Nihat Hoca da Van’ımızı en iyi şekilde sosyal medyada temsil ediyor, ona da çok teşekkür ederim. Onunla da konuşuyoruz sosyal medya üzerinden.”

Haber sitemizi nasıl buluyorsun?

www.memleketimvan.com’a baktığımda ciddi anlamda Van’ı iyi tanıtan; gerek grafik, gerekse görsel anlamda iyi olan bir sayfayla karşılaştım. Klasik bir haber sitesi değil, çok eğlenceli ve çağımıza hitap ediyor.”

Ne güzel bir söz, “Allah başa boya götürsün”

“Bu arada sizin de Kanal M’deki göreviniz hayırlı olsun, Allah başa boya götürsün.”

Vanlılara mesajınız nedir?

“Vanlılara mesajım; klişe olacak ama sahipsiz bırakmasınlar memleketimizi. Özellikle şehrimizi şehir yapan denizimizi temiz tutsunlar, bu konuda Erdoğan Özel Hoca’mın önderliğinde Van Gölü Aktivistleri grubu çok iyi çalışıyor, onlara da ayrıca teşekkür ederim.”

Gidiler batiya…

“Bırakıp gidenlere Sevim Teyzenin söylediklerini söylüyorum. “Gidiler batiya çörek, peynir, uşgun, duzli balığ istiyiler, oni bilidiz neye gettiz?”

memleketimvan.com için bir paylaşım alalım lütfen

“Ben sana mecburum bilemezsin. -Attila İlhan Seni ele seviyem ele seviyem az gali ölüm”

İlginizi Çekebilir

Van Son Dakika Haberleri

Van’da Terör Operasyonu: 3 Kişi Yakalandı!

Van’da Terör Operasyonu: 3 Kişi Yakalandı! İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Van’da düzenlenen operasyonda 3 teröristin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir