Efsane City VAN Bu Kez City ONE Olarak Dönüyor

Efsane City VAN Bu Kez City ONE Olarak Dönüyor

Van’da yapımı tıpkı Çevre Yolu gibi 10 yılı aşkın bir zaman alan ve geçtiğimiz dönem Van Büyükşehir Belediyesi’nin yoğun çabalarıyla açılan Van Park AVM açıldıktan kısa süre sonra yeniden kepenk indirdi. Hızla bitirilip aktif olarak çalışmasına rağmen yönetim, elektrik, ortak gider ve diğer birçok sebepten dolayı bir bir boşalan ve milyonlarca liralık zararın oluşmasına neden olan AVM’nin belirsizliği sürerken bu belirsizliği bitirecek önemli bir adım atıldı.

2010 yılında temeli atılan ve yapımı City Van AVM olarak yıllar süren, 2019 yılında yapılan yarışma sonunda Park AVM ismiyle eksikleri tamamlanmadan açıldı. Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan AVM’nin sorunları zaman içinde artarak büyümeye devam etti.

Bir gün elektriği kesilen AVM’nin, diğer gün suyu, doğalgazı, asansörü, yürüyen merdiveninde sorunlar ortaya çıktı. . AVM’de her geçen gün yeni bir sorun yaşanınca, mağaza kiralayan esnaflar işyerlerini kapatmak zorunda kaldı. Kentin kalbi sayılan merkezinde kronik bir sorun haline gelen Van Park AVM’nın sorunlarını gidermek ve açılışını gerçekleştirmek üzere yeni yönetim kurulu oluşturuldu. Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Özdek, AVM’nin kaderi ile ilgili olarak çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu.

ULUSAL MARKALAR GELİYOR!

Van Park AVM’nin Van’a değer katacağını söyleyen Özdek, “Bu sefer City One Alışveriş Merkezi’nde köklü çalışmalar yaptık. Son olarak da buradaki bütün imarla, ruhsatla ilgili sorunlar çözdük. Ruhsatla ilgili sorunlar çözüldükten sonra şu anda kurumsal bir firmaya verdik. Firma ulusal uluslararası markalar getirecek. City One AVM sorunlarından arınmış bir halde yeni kimliği ve yüzüyle Van’a katma değer sağlayacak” Dedi.

“AVM İŞİ BİLMEYENLERİN ELİNE DÜŞMÜŞTÜ”

AVM’nin işi bilmeyenlerin eline düştüğüne işaret eden Özdek, Van Park AVM konumu itibariyle işlek bir cadde üzerinde olmasına karşın gerektiği gibi değerlendirilemediğini söyledi. Özdek, “Geçen sefer AVM, maalesef işi bilmeyen insanların eline düşmüştü. Kötü bir yönetim ve anlayış vardı. Burada insanları aldatan, yanıltan bir yönetim sözü vardı. Ama şu şükürler olsun ki son zamanda bunların hepsi değişti. Artık sağlıklı ellere geçti. Artık daha düzenli, daha nizami bir şekilde burası devam etmektedir. Yaklaşık üç ay sonra da inşallah açılışımız söz konusu olacaktır.” İfadelerini kullandı.

“EĞLENCE ALANLARI ÇOĞALIYOR”

City One AVM’nin yeni bir tasarımla vatandaşlara buluşacağını söyleyen Özdek, AVM içerisinde birçok yeni alanlar oluşturulduğunu ifade etti. Özdek, “Çocuklara ve gençlere yönelik eğlence yerleri, sinema, kafeterya gibi birçok alan yapılıyor. AVM’ye gelecek insanların rahat etmesi için altyapısını tamamlayarak açmayı planlıyoruz. 3 ay sonra görkemli bir törenle City One AVM’yi bir daha kapanmamak üzere halkımızın hizmetine açacağız.

Haber: Yeni Doğu Gazetesi

Video: Kanal 65

#cityvan #cityone #vanavm

İlginizi Çekebilir

Van Büyükşehir’in Mavi Şehir Projesi Kapsamında Arsa Satışları Başladı

Van Büyükşehir’in Mavi Şehir Projesi Kapsamında Arsa Satışları Başladı Van Büyükşehir Belediyesi tarafından Edremit ilçesinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir