Van Edermit Belediyesi Duyuru
Van Edremit Belediyesinden Kamuoyuna

Edremit Belediyesinden Kamuoyuna

Van Edremit Belediyesi, göçmen Suriyeliler için yapıldığı söylenilen konutlar için kamuoyuna açıklama yapma gereği duydu.

İşte O Açıklama;

KAMUOYUNA DUYURULUR

Edremit ilçe sınırlarımız içerisinde bulunan Erenkent (Yeni TOKİ) 1. Etap’ta yapımına başlanan inşaatın ‘Edremit Belediyesince göçmen Suriyelilerin ikamet edilmeleri için yapıldığı’ söylemleri üzerine Edremit Belediyemizce açıklama yapma gereği duyulmuştur.

Belediyemizle İlgisi Yoktur

Bahse konu olan ve yapımına başlanan inşaatın belediyemizle bir ilgisi bulunmadığının söz konusu yapının İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü ile Van Valiliği’nce yürütülmekte olan ‘Van İlinde Yerinden Edilmiş Kişilerin Ekonomik ve Sosyal Entegrasyonu Projesi’ kapsamında ‘Toplum Merkezi’ olarak inşa edildiğini belirtir, merkezin Suriyeliler için değil, çeşitli nedenlerle köylerinden ve yaşam alanlarında ayrılarak kentlere gelenlere destek ve korunmaya muhtaç vatandaşlarımız için yapıldığını duyururuz.

Söz konusu bu gibi toplum merkezlerinde iç göçle gelen vatandaşlarımız için okuma-yazma, bilgisayar, el sanatları ve çeşitli meslek edindirme kurslarının verildiğini belirtir, bu gibi toplum merkezlerinin yabancı uyruklu göçmen veya mültecilere yönelik olmadığının da bilinmesini isteriz. Yapılan merkezin belediyemize ait olmadığını bir kez daha ifade eder, vatandaşlarımıza aktarılan bilgi kirliliğinin doğru olmadığını da kamuoyuna saygıyla duyururuz.

İlginizi Çekebilir

Van’da Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Kesin Listesi Belli Oldu!

Van’da Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Kesin Listesi Belli Oldu! AK Parti’de milletvekilliği aday adaylığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir