Depremde Vefat Eden 43 Kişi Van'da Defnedildi

Depremde Vefat Eden 43 Kişi Van’da Defnedildi

Depremde Vefat Eden 43 Kişi Van’da Defnedildi

Kahramanmaraş merkezli depremler, 10 ilimizde yıkım olması nedeniyle binlerce kişi hayatını kaybetti. Vefat edenlerin arasında Vanlılar da bulunuyor. 43 kişi defnedildi.

Van Valiliği, 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremler nedeniyle Van’dan deprem bölgesine resmî kurumlar, STK ve AFAD gönüllülerinden gönderilen araç, personel ve malzeme durumlarıyla ilgili bilgi paylaşımı yaptı.

Van’daki resmi kurumlarından 2 bin 112 personel ve STK’lardan 657 gönüllü olmak üzere toplam 2 bin 769 kişinin deprem bölgesine gönderildiği ifade edilen açıklamada, “Van İl Jandarma Komutanlığı’ndan Korucu Yerel Destek Ekibinden bin 14 güvenlik korucusu, 293 rütbeli personel ve Asayiş Kolordu Komutanlığından 4 personel olmak üzere toplam bin 311 personel deprem bölgesine ulaşmıştır.

(Afet bölgesinde STK dahil toplam personel sayısı 4080 kişidir). İlimizden (dış ilçeler dahil) afet bölgesine 189 kamyon, 89 tır, 3 tanker, 148 Pick-up olmak üzere toplam 429 araçlık muhtelif gıda, giyim, battaniye, nevresim takımı ve temizlik malzemesi gönderilmiştir.

Malatya iline 323 araç, Adıyaman iline 37 araç, Hatay iline 30 araç, Kahramanmaraş iline 25 araç, Gaziantep iline 12 araç ve Diyarbakır iline 2 araç gönderilmiştir. Van AFAD Lojistik Deposundan deprem bölgesinde bulunan Malatya, Kahramanmaraş, Gaziantep, Hatay, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adıyaman, Adana illerine 2 bin 28 ısıtıcı, bin 474 adet çadır, 6 bin 177 battaniye, 3 bin 950 adet yatak, 7 bin 514 adet çarşaf ve yatak seti sevk edilmiştir.

Van Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri ve diğer kurumlarımızdan 172 kamyon, 6 loder, 27 ekskavatör, 66 otobüs, 106 Pick-up, 6 akaryakıt tankeri, 4 su tankeri, 130 minibüs, 1 itfaiye aracı, 26 ambulans, 1 basınçlı araç, 1 vidanjör, 18 JCB kepçe, 2 kurtarma aracı, 8 tır, 52 çekici tır ve 19 vinçten oluşan 645 iş makinası, 1 helikopter ve 209 hizmet aracı olmak üzere toplam 855 araç; 28 adet jeneratör ve 24 adet delici-kırıcıdan oluşan toplam 52 adet teknik malzeme, deprem bölgesindeki illerimize ulaştırılmıştır.

Deprem bölgesinden kendi imkanı ile ilimizdeki sağlık kuruluşlarına başvuran kişi sayısı 319, ambulans ile gelen yaralı sayısı 13, toplam başvuru sayısı 332 kişidir. Tedavisi tamamlanan 310 kişi taburcu edilmiştir. 22 kişinin tedavisi ise halen devam etmektedir.

Deprem bölgelerinden ilimize konaklama için gelen afetzedelere ayrılan yatak kapasitemiz 10 bin 861, konaklama yerlerine yerleştirilen kişi sayısı 2 bin 86, kendi imkanlarıyla yerleşenlerin sayısı 5 bin 672, kalan boş yatak sayımız 8 bin 776 kişidir.

Deprem bölgesinden vefat ederek ilimize gelen 43 kişinin defin işlemleri gerçekleştirilmiştir. “denildi.

Depremde Hayatını Kaybedip Van’da Defnedilenler

BULUT AİLESİ

Kahramanmaraş merkezli depremde, görev yaptığı Hatay’daki evlerinde enkazında kalarak hayatını kaybeden Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Ali Bulut, eşi Şeyma Bulut ve çocukları Sümeyye Bulut, memleketleri Van’ın Edremit ilçesinde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Hatay İl Jandarma Komutanlığı’nda görev yapan Vanlı Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Ali Bulut, eşi Şeyma Bulut ve çocukları Sümeyye Bulut ile birlikte depremde yıkılan evlerinin enkazında kaldı.

Arama kurtarma ekiplerinin 5’inci günde ulaştığı Bulut ailesinin cenazeleri Hatay’dan memleketleri Van’ın Edremit ilçesine getirildi. Edremit Ulu Camiinde kılınan cenaze namazının ardından cenazeler gözyaşları içerisinde son yolculuklarına uğurlandı.

Depremde hayatını kaybeden Vanlı asker son yolculuğuna uğurlandı

Hatay’daki depremde enkaz altında kalarak hayatını kaybeden Uzman Çavuş İskender Kahraman, memleketi Van’ın Gürpınar ilçesinde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Suriye’de görev yapan Uzman Çavuş İskender Kahraman, Kahramanmaraş merkezli 7,7 büyüklüğündeki depreme Hatay’da yakalandı. Kaldığı öğretmenevinde enkaz altında kalarak hayatını kaybeden evli ve 2 çocuk babası Kahraman’ın cenazesi, Gürpınar ilçesine bağlı Tutmaç Mahallesi’nde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Cenaze törenine; Gürpınar Kaymakamı Fatih Kayabaşı, Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, 6’ncı Hudut Tugay Komutanı Tuğgeneral Yüksel Kolcu, Van jandarma Asayiş Kolordu Komutan Yardımcısı Jandarma Kıdemli Albay Yavuz Taşdemir, Gürpınar İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yarbay Samet Ali Kılıçoğlu ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Adıyaman’da enkaz altında kalan işçi Van’da toprağa verildi

Adıyaman’da depremde enkaz altında kalan taşeron işçi Ayhan Sinan memleketi Van’da defnedildi.

Adıyaman’da taşeron işçi olarak çalışan Ayhan Sinan (47), deprem sırasında kaldığı 9 katlı binanın enkazında kalarak yaşamını yitirdi. Sinan’ın cenazesi, memleketi Van’a getirildi. Evli iki çocuk babası olan Ayhan Sinan, Karpuzalan Mahallesi Mezarlığında sevenlerinin gözyaşları içerisinde toprağa verildi.

Defin sırasında konuşan yakınları ise Ayhan Sinan’ın iş için Adıyaman’da olduğunu ve uykudayken depreme yakalandığını ifade ederek, depremin üçüncü gününde enkazdan çıkarıldığını söyledi.

Vanlı Yusuf sınav için gittiği Kahramanmaraş’ta yıkılan binanın enkazında can verdi

Van’ın Özalp ilçesi nüfusuna kayıtlı olan ve sınav için Kahramanmaraş’a giden lise öğrencisi Yusuf Etiker, yaşanan depremde enkaz altında kalarak hayatını kaybetti.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremlerde hayatını kaybedenlerin sayısı 12 bin 873, yaralıların sayısı ise 62 bin 937’ye ulaştı.

Van’ın Özalp ilçesi Kaşıkara Mahallesi’nde ikamet eden ve Muş’ta eğitim gören lise öğrencisi Yusuf Etiker de öğretmenleri ile birlikte bir sınav için gittiği Kahramanmaraş’ta depreme yakalandı. Konakladıkları binanın depremde yıkılmasıyla hayatını kaybeden Etiker’in cenazesi, enkazdan çıkarılmasının ardından dün akşam ailesi tarafından teslim alındı. Yusuf Etiker’in bugün Kaşıkara Mahallesi’nde toprağa verileceği belirtildi.

Depremde hayatını kaybeden 10 kişilik Vanlı aile defnedildi

Kahramanmaraş merkezli depreme Adıyaman’da yakalanarak yıkılan binanın enkazında hayatını kaybeden 10 kişilik Vanlı Yorğun ailesi son yolculuklarına uğurlandı.

Kahramanmaraş merkezli yaşanan ve 10 ili etkileyen deprem, binlerce kişinin de hayatını kaybetmesine neden oldu. Adıyaman’da depreme yakalanan ve aynı aileden olan Mecit, Ayşe, Fatma, Harun, Meryem, Narin, Şehmus, Kevser, Nisa ve İsra Yorğun enkaz altına kalarak hayatını kaybetti. Bugün memleketleri Van’a getirilen Yorğun ailesi, cenaze namazları kılındıktan sonra İpekyolu ilçesine bağlı Karpuzlan Mahallesi’nde bulunan mezarlıkta yan yana toprağa verildi.

Vanlı genç depremde hayatını kaybetti

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki yıkıcı depremlerde Vanlı Fati Kincır da hayatını kaybetti.

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki yıkıcı depremlerde şuana kadar 5 Bin 894 kişi hayatını kaybetti, 34 Bin 810 kişi de yaralandı.

Kahramanmaraş’ta hayatını kaybedenlerin arasında 35 yaşındaki Vanlı Fati Kincır‘da var.

Dün yapılan otopsisinin ardından Kincır’ın cenazesi Van’a getirildi.

Çaldıran ilçesinde toprağa verilecek olan Kincır, nişanlıydı.

İskenderun’dan Van’a Acı Haber! Aynı Aileden 6 Kişi Hayatını Kaybetti

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden peş peşe Van’a acı haberler geliyor.

Adıyaman’dan aynı aileden 10 kişinin vefat ettiği haberinden sonra bir haber de İskenderun’dan geldi.

İskenderun’dan gelen acı haberde Acar ailesinden 6 kişi hayatını kaybettiği belirtildi.

Türkiye’yi sarsan depremde hayatını kaybedenlerin isimleri şöyle;

Sadettin Acar (Baba)
Binnaz Acar (Anne)
A. Vahap acar (Oğlu)
Yusuf Acar (Oğlu)
Bünyamin Acar (Oğlu)
Fatma Acar (Yeğeni)

İskenderun’dan getirilen cenazeler bugün Gürpınar Karakoç (Melkawa) Mahallesinde toprağa verildi.

Depremde Vanlı Bir Öğretmen, Eşi ve İki Çocuğu Hayatını Kaybetti!

Tüm ülkeyi yasa boğan depremde acı haber Van’a da ulaştı. Yaşanan depremde Van’ın Tuşba ilçesi nüfusuna kayıtlı Şakir İleri adlı öğretmen ve ailesi hayatını kaybetti.

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki büyük deprem, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis, Malatya ve Elazığ illerinde büyük yıkım yarattı. 

10 ili etkileyen depremin ardından  arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Tüm ülkeyi yasa boğan depremde acı haber Van’a da ulaştı.

Yaşanan depremde Van nüfusuna bir öğretmen hayatını kaybetti.

Van’ın Tuşba ilçesi Gedikbulak (Canik) mahallesi nüfusuna kayıtlı öğretmen Şakir İleri, eşi ve iki kızı yaşanan iki büyük depremde Adıyaman’da yakalanarak hayatlarını kaybetti.

İlginizi Çekebilir

Van’da Sporcuları Taşıyan Minibüs Devrildi!

Van’da Sporcuları Taşıyan Minibüs Devrildi! Vanin Kalbi Instagram sitesinden edinilen bilgiye göre Van’ın Gürpınar ilçesinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir