Cumhuriyet Caddesine Sıkışan Van Genişliyor

Cumhuriyet Caddesine sıkışan Van Yeni Prestij Caddelerle Genişliyor.

Van’da prestij cadde projesi kapsamında yenilenen Hacıbekir Caddesi’nin ilk etabı tamamlandı. Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, tamamlanan cadde de incelemelerde bulundu.

Van Büyükşehir Belediyesi ‘Prestij Cadde Projeleri’ ile kente değer katmaya devam ediyor. Bu kapsamda Milli Egemenlik Caddesi tamamlanıp trafiğe açılırken, Hacıbekir Caddesi’nde ise çalışmaların ilk etabı tamamlandı. Baştan aşağı yenilenen cadde adeta yeni bir kimliğe büründü. Prestij Cadde çalışmaları başından bu yana büyük bir titizlikle takip eden Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Hacıbekir Caddesinin başlayan ikinci etap çalışmalarını takip etti.

İki Nisan Kavşağı ile Eski Vali Konağı arasındaki alanda başlatılan çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Bilmez, çalışmalarla ilgili Genel Sekreter Yardımlarından bilgi aldı. Daha sonra beraberindekilerle Hacıbekir Caddesi’nin tamamlanan birinci etabını yaya olarak gezen Vali Mehmet Emin Bilmez, caddenin modern bir görüntüye kavuştuğunu belirtti.

“BURASI DA CUMHURİYET CADDESİ STANDARTLARINA KAVUŞTURULDU”

Hacıbekir Caddesi’nin Cumhuriyetin devamı olmasına rağmen arada çok ciddi fark olduğunu belirten Vali Bilmez, “Bu caddemizle ilgili bir çalışma yapılması yönünde vatandaşlarımızdan bir talep vardı. Bizler bu talepleri göz önüne alarak burada bir yenileme çalışması başlattık. Burası da Cumhuriyet Caddesi standartlarına kavuşturuldu. Ruhsatsız iş yerleri kaldırıldı. Sebze hali civarında güzel bir peyzaj düzenlemesi yapıldı. Bu sayede burada hem yaya yolu hem de küçük bir yürüyüş alanı oluştu. Sebze hali kavşağına da inşallah güzel bir saat kulesi yapılacak. Bununla birlikte artık Hacıbekir Caddemiz kentin en prestijli caddelerinden bir olur. Bu sayede de kentimiz Maraş ve Cumhuriyet Caddelerinden de sıkışmaktan kurtulur ve şehir merkezi kenarlara doğru yayılmış olacak. Bu caddemizi prestij cadde olarak seçmemizdeki temel gayemiz de budur” dedi.

“VAN’IN EN BÜYÜK SORUNU KENT MERKEZİNİN BİRKAÇ NOKTAYA SIKIŞMIŞ OLMASIDIR”

Milli Egemenlik Caddesi’nin de kentin merkezi bir noktasında olmasına rağmen arka sokak muamelesi gördüğünü hatırlatan Vali Bilmez, sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Diğer bir caddemiz de merkezi olmasına rağmen arka sokak muamelesi gören Milli Egemenlik Caddemizdi. Orada da uyguladığımız prestij cadde uygulaması ile Maraş ve Cumhuriyet Caddeleri standardına kavuşturduk. Bu sayede inşallah şehrin merkezini de yayarak, merkezdeki trafiği de yaymış olacağız. Aynı zamanda merkezin dışındaki vatandaşlarımıza da daha konforlu bir ortamda yaşama imkanı sağlamış olacağız. Van’ın en büyük sorunu kent merkezinin İpekyolu ilçemizin birkaç yerine sıkışmış olmasıdır. Onun için merkezi yayarak orta vadede belki kiraların da dolaylı olarak düşmesini de sağlanacak. Bugün Cumhuriyet Caddemizdeki bir dükkanın kirası İstanbul Bağdat Caddesi’nden daha pahalıdır, bu sebep ise şehir merkezinin küçük bir yere sıkışmasıdır. İnşallah şehir merkezi yayılacak. Bununla birlikte de hem trafik rahatlayacak. Hem insanlarımız rahatlayacak. Hem de kentimizin prestiji artmış olacak.”

#Van #PrestijCadde

İlginizi Çekebilir

van haber son dakika

Van’da Fuhuş Operasyonu!

Van’da Fuhuş Operasyonu! Van’da bir masaj salonuna yönelik yapılan fuhuş operasyonu yapıldı. Emniyet Müdürlüğünden yapılan …

Bir Yorum

  1. Şehir merkezini genişletmek sadece cadde düzenlemesi ile olmaz. Van’ın bütün AVM’leri Cumhuriyet caddesi üzerinde olduğu sürece merkez sıkışık ve kalabalık olmaya devam edecektir. Şehir merkezinde yeni AVM ve büyük oteller yapılmamakıdır. Bu bir. İkincisi şehir merkezinde yüksek katlı yapılaşma engellenmelidir. Üçüncüsü yapılaşmaya Edremit TOKİ bölgesi ve üniversite bölgesi teşvik edilmeli, yeni AVM, büyük marketler, banka şubeleri bu bölgelere kaldırılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.