resmi gazete son dakika
cumhurbaşkanlığı resmi gazete son dakika

Cumhurbaşkanlığı Atama Kararları Yayımlandı

Cumhurbaşkanlığı Atama Kararları Yayımlandı

11 Ocak 2023 tarihli bazı bakanlık, kurum ve kuruluşlara ilişkin atama kararları, Resmi Gazete’de yayımlandı.

İşte O Atama Kararları

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Kurulu İkinci Başkanlığına, 5411 sayılı Bankacılık Kanununun 113 üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 7 nci maddeleri gereğince Fatih Sultan Mehmet YILDIRIM atanmıştır.

Adli Tıp Kurumu Sekizinci Adli Tıp İhtisas Kurulu Adli Tıp Üyeliğine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 38 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yalçın BÜYÜK görevlendirilmiştir.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu Üyeliğine, 20/2/2001 tarihli ve 4628 sayılı Kanunun 5 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 7 nci maddeleri gereğince Mehmet Uğur DİLİPAK atanmıştır.

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI

Strateji Geliştirme Başkanlığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Başmüfettiş Erdinç KARAGÖZ atanmıştır.

Gelir İdaresi Başkanlığında açık bulunan Gelir İdaresi Başkan Yardımcılıklarına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Gelir İdaresi Daire Başkanı Abdullah KARABOYAC1, Gelir İdaresi Daire Başkanı Faruk GÖZÜBÜYÜK ve Mustafa KILINÇ atanmıştır.

AFET VE ACİL DURUM YÖNETİMİ BAŞKANLIĞI

– Başkan Yardımcılığına, Mülkiye Müfettişi Uğur SEZER,

– Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürlüğüne Orhan TATAR,

– Afetlere Müdahale Genel Müdürlüğüne İsmail PALAKOGLU,

– Barınma ve Yapım İşleri Genel Müdürlüğüne Ahmet Nehar POÇAN,

– Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Mustafa HAVAN,

Rehberlik ve Denetim Başkanlığına, Mülkiye Müfettişi Önder BOZKURT, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince atanmıştır.

Göç İdaresi Başkanlığında açık bulunan Başkan Yardımcılığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Mehmet Hamdi ÖZÇELİK atanmıştır.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Ömer İNAN, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 4 üncü maddesi gereğince görevden alınmıştır.

Talim ve Terbiye Kurulu Üyeliğine, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Fatih KIRATLI atanmıştır.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü IV. Bölge Müdürü Birol ÇINAR, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci maddesi gereğince görevden alınmıştır.

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğünde açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine, 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 8 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Nebi ÇELİK atanmıştır.

Ticaret Bakanlığında açık bulunan Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Atila BERBER atanmıştır.

4 Yeni Rektör Ataması Yapıldı

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörlüğüne, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci, 3 üncü ve 7 nci maddeleri gereğince Prof. Dr. Gülfettin ÇELİK atanmıştır.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörlüğüne. 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci. 3 üncü ve 7 nci maddeleri gereğince Prof. Dr. Mehmet GAVGALI atanmıştır.

Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğüne. 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci, 3 üncü ve 7 nci maddeleri gereğince Prof. Dr. Yücel OGURLU atanmıştır.

Mersin Üniversitesi Rektörlüğüne, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci, 3 üncü ve 7 nci maddeleri gereğince Prof. Dr. Erol YAŞAR atanmıştır.

10 Ocak 2023

Recep Tayyip ERDOĞAN

CUMHURBAŞKANI

Diğer Güncel Haberler İçin TIKLAYINIZ

İlginizi Çekebilir

van ekmek zammı

Van’da ekmeğe zam geldi! İşte yeni fiyatlar…

Van'da ekmeğe zam geldi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir