Çöp Kovalarını Kırıp Van Gölüne Atanlar Yakalandı

Van‘ın Edremit ilçesinde sahil bandında 17 çöp kovasını kırıp Van Gölüne atan 4 kişi gözaltına alındı.

Van Edremit İlçe Haberleri
Van’da Çöp Kovalarına Zarar Verenler Yakalandı

Şüphelilerin kovaları kırarak göle atmaları mobese kameralarına yansıdı. Edremit Belediye Başkanı Say: “Yapılan hizmete zarar verenlerin, bunu art niyetli ve bilerek yaptıkları gayet açık” dedi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, sahil bandına yerleştirilen çöp kovalarının kırıldığını gören görevliler, durumu yetkililere bildirdi.

Bunun üzerine sahil bandında bulunan mobese kameralarını inceleyen Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 4 kişinin yürüyüş bandındaki 2,5 kilometrelik bölümde karşılaştıkları tüm ahşap çöp kovalarını tekmelerle kırarak göle attıklarını tespit etti.

Kimlikleri belirlenen S.D, C.K, F.T. ve R.K, polis ekiplerinin çalışması sonucu gözaltına alındı.

Van Edremit İlçe Haberleri
Van’da Çöp Kutularını Kırıp Göle Atanlar Yakalandı

“Art niyetli yapıldığı açık”

Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, son zamanlarda yapılan hizmetlere zarar verildiğini belirterek bunun art niyetle yapıldığını söyledi.

Kamu malına zarar verenlerin bundan nasıl bir haz aldığını anlayamadığını dile getiren Say, şunları kaydetti:

“Yapılan hizmete zarar verenlerin bunu art niyetli ve bilerek yaptıkları gayet açık. Bir bölgeye ve Edremit’in muhtelif yerlerinde yapılan hizmetlere zarar verenler nasıl bir psikolojiye sahiptirler. Tüm hizmetler, ilçemizin ortak kullanım alanlarındaki kamunun malıdır. Dolayısıyla verilen bu zarar hepimize veriliyor. Vatandaşlarımızdan bu konuda duyarlılık ve destek istiyorum.”

Kaynak: Vandahaber

İlginizi Çekebilir

Van Edremit Belediyesi Kurban Kesim Yerlerini Duyurdu

Van Edremit Belediyesi Kurban Kesim Yerlerini Duyurdu Van‘ın Edremit Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı hazırlıklarını birçok …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.