Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı 207 Personel Alıyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı 207 Personel Alıyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı 207 Personel Alıyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacağını açıkladı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı merkez ve taşra birimlerinde görevlendirmek üzere personel alımı yapacak. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 22.11.2020 tarihinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavı sonuçlarına göre, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında ihtiyaç duyulan yerlerde istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre 207 sözleşmeli destek personeli alınacağını duyurdu.

Başvurma Özel Şartları

Sağlık bakımından destek personeli (temizlik görevlisi) olarak çalışmasına engel hali bulunmamak.

KPSS’ye girmiş ve (2020-KPSS Ortaöğretim) sonuçlarına göre KPSS P94 puanı almış olmak.

Tercihlerin Yapılması İle İlgili Yapılacak İşlemler

Adaylar tercihlerini 10-15 Haziran 2022 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebileceklerdir. İnternetten tercih gönderme işlemleri 15 Haziran 2022 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. Bu süre uzatılmayacaktır.

Tercihlerin Yapılması İçin Genel Bilgiler

Tercihlerin geçerli olabilmesi için tercihlerin ÖSYM’ye internetle gönderildiği gün itibarıyla, ilgili programdan mezun olunması zorunludur. Tercihlerin internetle ÖSYM’ye gönderildiği gün itibarıyla mezun durumda bulunmayan adayların, yerleştirilmeleri yapılmış olsa bile, atamaları yapılmayacaktır.

Adayların sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme işlemlerine alınabilmeleri için tercihlerin kurallara uygun olarak yapılması ve yapılan tercihlerin geçerli olması zorunludur.

TERCİH YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

İlginizi Çekebilir

Dicle Üniversitesi 194 Personel Alacak

Dicle Üniversitesi 194 Personel Alacak İlk başvuru Tarihi : 24.03.2023Son Başvuru Tarihi :02.04.2023 (saat 23:59’kadar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir