Van Haberleri
Van'a Millet Bahçesi Yapılacak

Van’a Millet Bahçesi Müjdesi

Van’a Millet Bahçesi Müjdesi

Çevre Bakanı Van’a yaptığı ziyarette, 1 milyon metrekarelik Millet Bahçesi müjdesi verdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Van Büyükşehir Belediyesi’nin vizyon projelerinden, ‘Kent Meydanı’nda incelemelerde bulundu.

Kent Meydanı Projesinin hayata geçirileceği alanda incelemelerde bulunan Bakan Kurum, burada Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu’dan proje ile ilgili bilgi aldı. Proje görselleri ve maket üzerinden detayları inceleyen Bakan Kurum, daha sonra proje alanını gezdi.

Bakan Kurum, “Meydanın altında bin araçlık otoparkımız var. Bu projeyi de valimiz hızlandıracak. Yılsonuna kadar burada imalatlarına başlayacağız. Eski Atık Su Arıtma Tesisimiz maalesef yeterli değil. Bu noktada atık su arıtma tesisimizi yaptık, inşallah 2020 yılına kadar tamamlayıp, 2046 yılına kadar Van’a yetecek bir arıtma tesisi inşa ediyor olacağız. Van Gölü etrafında ne kadar yerleşim yeri varsa, hepsi 2023 yılına kadar arıtma tesisine kavuşacak. Van Gölü etrafında mavi bayraklı plaj sayısını artırmak ve Van Gölü’ne bir damla atık suyu akmayacak şekilde hedefler belirledik. Bunun da takipçisi olacağız” dedi.

VAN’A ‘MİLLET BAHÇESİ’ MÜJDESİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ‘Millet Bahçesi’ projesi ile ilgili de Vanlılara müjde veren Bakan Kurum şunları kaydetti:

“Van’da da millet bahçesi ihtiyacı olduğunu valimiz ve vekillerimiz bize ilettiler. Van’ın bir an önce millet bahçesine kavuşması için 18 dönümlük park alanı, belediyece imalatları yapılarak halkın hizmetine sunulacak. Toprakkale’de 100 bin metrekarelik alanda valiliğimizle birlikte bir proje gerçekleştirerek. Van’ın güzel bir millet bahçesi kazanması noktasında imalatlarına da en kısa zamanda başlanılacak. Bu alan yaklaşık 1 milyon metrekarelik alan. 100 bin metrekaresine inşallah bu sene başlayıp, etaplar halinde de Van’da 1 milyon metrekarenin içerisinde belki teleferik, dinlenme alanları, yürüyüş yollarının olduğu ve bölgeye hitap edecek bir proje olması için çalışacağız.”

Bakan Kurum’a Vali Zorluoğlu’nun yanı sıra AK Parti Van Milletvekilleri İl Başkanı ve bakanlık bürokratları eşlik etti.

İlginizi Çekebilir

Vanspor FK – Adıyaman 1954 Maçı Canlı İzle

Vanspor FK – Adıyaman 1954 Maçı Canlı İzle TFF 2. Lig’de ligin 23. haftasında Kırımızı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir