Cuma , Kasım 15 2019
Van Çatak İlçe Haberleri
Çatak'taki HES Durduruldu

Çatak’taki HES Durduruldu

Van‘ın Çatak ilçesinde yapılan Hidro Elektrik Santrali (HES) vatandaşlardan gelen tepkiler üzerine Bakanlıkça durdurulma kararı alındı.

Van Çevre ve Tarihi Eserleri Koruma Derneği (Van Çev-Der), Çatak’ta, Kanispi bölgesinde yapımı planlanan HES için ilçe halkının görüşü alınmadığı ve bazı prosedürlerin yasaya göre işletilmediği gerekçesiyle Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’ne başvuruda bulunarak, çalışmaların durdurulması ve halkın görüşüne başvurulması talebinde bulunmuştu.

Müdürlük ise, 10 gün içinde gerekli cevabı vereceklerini ifade etmişti.

Bugün akşam saatlerinde sosyal medyadaki hesabında açıklama yapan Van Çev-Der Yönetim Kurulu üyesi Av. Şevket Tuci, talebin kabul edildiğini ve Bakanlıkça HES’teki faaliyetlerin durdurulduğunu duyurdu.

Tuci, “Çatak’lının şimdilik gözü aydın.! ÇATAK’da HES durdurma talebimiz Bakanlıkça kabul gördü. Ve faaliyetler şimdilik durduruldu. İlerleyen zamanda detayları sizler ile paylaşacağız. Emeği geçen herkese teşekkürler.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Nûçevan Haber

İlginizi Çekebilir

Duygusal Videolar

Dikkat Aşırı Derecede Duyarlılık ve Duygusallık İçerir !

Van Gevaş’ta bir engellinin kullanmadığı aracını ihtiyaç sahibi başka bir engelliye ulaştırmasına Gevaş Gençlik Merkezinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir