Çanakkale Ruhu Van'da

Çanakkale Ruhu Van’da

Çanakkale Ruhu Van’da

Edremit Belediyesi tarafından, Çanakkale ruhunu yaşatmak amacıyla, Çanakkale Savaş Malzemeleri Müzesi vatandaşların hizmetine açıldı.

Edremit’te bulunan Nur Tatar Spor Salonunda sergilenecek olan Savaş Malzemeleri Müzesi Sergisinde 104 yıllık bin parça sergilenecek. 3 Aralık günü açılan sergi, 16 Aralık tarihine kadar 09:00-17:00 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

 

“Çanakkale’yi Van’a getirdik”
Çanakkale ruhunu Van’a getirdiklerinin altını çizen Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Atıf Çiçekli, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Biz Van’dayız. Buradan Çanakkale’ye gitmek ve insanlarımızı götürmek çok kolay değildir. Gönül arzu eder ki herkesi Çanakkale’ye götürelim. Bir metrekareye ne kadar mermi düştüğünü, orada yaşanan destansı hadiseleri, Filistin’inden, Van’ından, Bayburt’undan, Trabzon’undan, Uşak’ından, Bulgaristan’ından, Makedonya’sından oraya aynı ruh ve gönül dünyasından bakan insanların gelip oradaki mücadeleyi nasıl sergilediklerini, orada nasıl bir olunup ve bu birliktelik sonucunda bu savaşın nasıl kazanıldığını gösterilmesi gerekiyor. İnsanlarımızı çok fazla oraya götüremiyoruz. Bizde bu sorunu nasıl çözeriz diye ilgililerle irtibata geçtik. Bunun sonucunda Çanakkale’yi Van’a getirdik.”

Van’daki diğer etkinlikler için Tıklayınız

İlginizi Çekebilir

TOKİ Açık Artırma İle Van Dahil 42 İlde Konut Satacak

TOKİ Açık Artırma İle Van Dahil 42 İlde Konut Satacak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir