Buz Tutan Muradiye Şelalesi Kışın da İlgi Görüyor

Buz Tutan Muradiye Şelalesi Kışın da İlgi Görüyor

Van’ın Muradiye ilçesinde bulunan ve ilçeyle aynı ismi taşıyan şelale, kısmen donan görüntüsüyle ziyaretçilerini adeta büyülüyor. İl merkezine 80 kilometre uzaklıkta yer alan ve her mevsim farklı güzelliğe bürünen Muradiye Şelalesi, soğuk havaların etkisiyle kısmen donarak yerli ve yabancı turistleri kendine hayran bırakıyor.

VAN’IN MURADİYE İLÇESİNDE BULUNAN VE İLÇEYLE AYNI İSMİ TAŞIYAN ŞELALE, KISMEN DONAN GÖRÜNTÜSÜYLE ZİYARETÇİLERİNİ ADETA BÜYÜLÜYOR. (MUHAMMED ONUR YAVRUTÜRK/VAN-İHA) Van’ın Muradiye ilçesinde bulunan ve ilçeyle aynı ismi taşıyan şelale, kısmen donan görüntüsüyle ziyaretçilerini adeta büyülüyor.

Gelen ziyaretçiler 18 metre yükseklikten akan şelale karşısında bol bol hatıra fotoğrafı çektirerek anı ölümsüzleştiriyor. Şelaleye gelen Yakup Demiray isimli vatandaş, şelalenin her mevsimde ayrı güzel olduğunu belirterek, “Memleketimizin vazgeçilmezi, şu anda şelalemiz donmuş durumda. Çok güzel bir görüntü sergiliyor. Tüm vatandaşlarımızı, dostlarımızı özellikle kış ayında şelalemizi gelip görmelerini tavsiye ederiz” dedi. Geçtiğimiz yıllarda Muradiye Belediyesi tarafından hayata geçirilen 4,5 milyon TL bütçeli projeyle şelale bölgesinde seyir terasları, yürüyüş yolları, aydınlatma, park alanları, kafeterya gibi birçok yeni düzenleme yapılmıştı.

#muradiyeşelalesi #kış #vangezlecekyerler

İlginizi Çekebilir

Van’ın 2023 EN’leri Belli Oldu! İşte O İsimler…

Van'ın 2023 EN'leri Belli Oldu! İşte O İsimler...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir