Vana Son Dakika Haberleri
Van Son Dakika

Yeni Bir Butik Sokak Daha

Yeni Bir Butik Sokak Daha

İpekyolu Belediyesi, butik sokaklar projesine vatandaşlarımızın ve esnafımızın ihtiyaçları doğrultusunda bir yenisini daha ekliyor.

Daha önce Kültür, Şemsiyeli, Kuş Kafesi, Geri Dönüşüm, Kahvaltıcılar ve Turizm, Çocuk Oyun Sokağı yeni konseptleri ile butik sokağa dönüştüren İpekyolu Belediyesi, bu kez de Vali Mithat Bey Mahallesi Leventoğlu Sokağı (Rus Pazarı Sokağı) yenileme projesine aldı.

İlimizin tanıtımında özel bir yeri olan Rus Pazarı’nı da içinde bulunduran Leventoğlu Sokağın yenilenme projesi kapsamında; ilk olarak tüm eskimiş malzemelerin ve zeminin komple sökümüne başlandı. Tüm ihtiyaçlara cevap verecek şekilde tasarlanmış altyapı çalışmalarının ardından zemin iyileştirmesi, onun ardından da begonit taşlarla kaldırımlar yapılacaktır. Aydınlatma, estetik detaylar ve peyzaj çalışmaları sonrasında da projenin Ekim ayı sonuna kadar bitirilmesi hedefleniyor.

Yedi butik sokağımızın açılışını tamamlayıp vatandaşlarımızın kullanımına sunan Belediyemiz, Rus Pazarı Sokağın yanı sıra Ercişli Emrah, Fistan ve Taraftar Sokağı projelerini de sürdürerek yıl sonuna kadar toplamda 11 butik sokağımızı vatandaşlarımızın hizmetine sunacaktır.

Butik sokak projelerinden duydukları memnuniyeti dile getiren esnaf ve vatandaşlarımız, İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk ve emeği geçen çalışanlara teşekkür ederek, sokakların yenilenmesinin hem kendileri hem de yerli ve yabancı turistlerin rahatlıkla zaman geçirebilecekleri işlek noktalardan olacağını ifade ettiler.

Van’daki diğer güncel gelişmeler için Tıklayınız

İlginizi Çekebilir

Vanspor Fk – Zonguldak Kömür Spor Maçı Canlı İzle

Vanspor Fk – Zonguldak Kömür Spor Maçı Canlı İzle Lige 5’te 5 yaparak flaş bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir