Vanspor Kongreye Gidiyor
İlhan Siyahtaş Vanspor'daki Son Durumu Değerlendirdi

Bu Kulübün Gerçek Sahibi Biz Taraftarıyız

Yeni Doğu Gazetesi Yazarı İlhan Siyahtaş, 27 Temmuz’da kongreye gidecek Vanspor‘daki; yeni yönetim, logo ve isim değişikliği tartışmalarını yazdı.

“Sezonun bitiminin ardından sessizliğe bürünen Van Büyükşehir Belediyespor Kulüp başkanı nihayet sessizliğini bozdu ve yapılan çalışmalar ile ilgili basın toplantısı yaparak gazetecileri bilgilendirdi.

Yeni sezona 2. Lig’de devam edecek olan ekibimiz yeni bir yönetim ile yola devam etmek istiyor. Yeni oluşturulacak yönetim için aylar öncesinden hazırlıklar ve görüşmeler yapılmıştı. Yapılan görüşmeler doğrultusunda Servet Yenitürk genelinin iş adamlarından oluşturmak istediği yeni yönetim %70’ni oluştuğunu dile getirdi.

Yeni oluşturulacak yönetim için ise yönetime girecek iş adamlarının 150 Bin TL gibi bir meblağı kulüp hesabına yatırdıktan sonra yönetime girebileceklerini, yatırmadıkları takdirde yeni yönetimde yer almayacaklarını dile getirdi.

Şimdi oluşturulan iş adamı listesinin %70’i oluşturulmuş ise bunun geri kalan %yüzde 30 ‘luk kısımda herhalde Belediye yetkililerine ayrılmış diye düşünüyorum. Fakat şuana kadar Kamuoyuna Belediye yetkililerinden konuyla ilgili herhangi bir bilgi aktarılmış değil. Belediye’nin bu sesliği ilerleyen günlerde yeni sürprizler olabileceğinin de göstergesi olabilir diye düşünüyorum.

Yani 27 Temmuz’da yapılacak olan kongrede bizleri sürprizler bekliyor olabilir. Olağan Üstü Kongre günü farklı sürprizler ile karşılaşabilir. Akabinde durum farklı neticeler doğurabilir. Yani kimse mevkine, parasına, makamına güvenip de ben kulüpte kalıcıyım demesin. Sonuçta kulüp Van Büyüşehir Belediyesi’ne bağlı bir kulüp. Tesisler Belediyenin, Takım Otobüsü Belediyenin, Kulüpte çalışan personelin maaşları bile belediye tarafından ödeniyor. Yani demem o ki Belediyesiz olmaz.

Olması gereken ise Belediye ile koordineli bir şekilde çalışma ortamı sağlayacak iş adalarından oluşacak yeni bir yönetimin iyi niyet ve başarıya odaklı bir anlayış biçimiyle 2. Lig yolunda ilerlemesidir. Bu şanlı ve köklü kulüp bireylerin değil tüm Van Halkının takımıdır. Ucuz siyasete, çıkar menfaat ilişkilerine, ego tatmin etmeye, kulübü kirli senaryolar içine sokması kimseye fayda getiremeyeceği gibi tepe taklak edileceği de aşikârdır.

Şimdi tüm bu kötü düşünceleri bir tarafa bırakıp tüm halkın etrafında kenetlendiği takımımızı 2. Lig yolunda emin, sağlam ve aklıselim yöneticiler ile birlikte başarıya taşımalıyız. Yakalanan bu olumlu hava devam ettirilmeli. Bu temenniler doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi’nin de kulüple ilgili niyetinin ne olduğunu kamuoyuna açıkça aktarması gerekmektedir.

LOGO VE İSİM DEĞİŞİKLİĞİ TARTIŞMASI

En çok kızdığım ve asla kabul edemeyeceğim bir konu. 27 Temmuz’da yapılacak olan olağan üstü Kongrede logo ve isim değişikliği gündeme alınıp değiştirilmek isteniliyor.

Yani anlamadığım şey bu logo ve isimden neden bu kadar rahatsızsınız?

Neden değiştirme çabası içine girdiniz açıkçası anlamış değilim. Yani yeni yönetimin transfer gibi çok daha önemli işler dururken birileri istiyor diye logo ve ismin değiştirilme işi size pahalıya patlayabilir. Taraftar ve spora gönül verenler buna sessiz kalmaz. Demedi demeyin.

Yeni yönetime gelecek kişiler artık takıma ve kulübe maddi manevi ciddi destekler vermesi gerekmektedir. Aksi takdirde kulübün maddi çöküşü kaçınılmaz olacaktır. Büyük bir borç içinde cebelleşen kulüp en ufak bir yanlışta büyük sorunların oluşacağı ve içinden çıkılmaz bir hal alacağı gerçeği de ortadadır. Kayyum öncesi cüzi paralar ve kıt imkanlar ile ligde ciddi işler yapılan dönemleri de hatırlıyoruz. Kayyum sonrasında iki yönetime ciddi paralar aktarıldı ve birçok iş insanı ciddi katkılarda bulundu. Kayyum’dan hemen sonraki yönetim ile ilgili bir çok iddia ortada dolaşıyor. Fakat bununla ilgili şimdiye kadar somut bir şey yok ama kulübe ciddi maddi zarar verdikleri aşikardır. Bunu bilmeyen yok. Sonrasında Servet Yenitürk’ten oluşan yönetimde ise yine ciddi paralar harcandı ve kulüp ciddi anlamda borçlandı. Evet Allah var haklarını yemeyelim takımı 2. Lig’e çıkaran ekip Servet Yenitürk’ün ekibi ama kulüp şuanda ciddi anlamda borçlarla cebelleşiyor. Bu gerçeği de unutmamak lazım.

Yapılması gereken tek şey tüm kesimlerin ortak paydada bulaşabileceği bir çalışma ile hep birlikte, el ele vererek takımımızı 2. Lig yolunda daha gür bir ses ve daha sağlam bir şekilde çıkar, menfaat beklemeden destelemek. Birlikten her daim güç doğacağını biliyoruz, bunun için bu memlekete kazandıracağınız en büyük kazanım spor başarısı olacaktır. Bu fırsatı kaçırmamak gerekir.

Biz dünde vardık, bu günde varız.

Bu kulübün gerçek sahipleri biz TARAFTARLARIZ. “

İlhan Siyahtaş (Yeni Doğu Gazetesi)

İlginizi Çekebilir

vanlı milli atlet

Vanlı Milli Atletten Dünya Şampiyonluğu

Vanlı Milli Atletten Dünya Şampiyonluğu Gymnasiade’da son gün finallerinde Türkiye, 400 metrede Nevin İnce ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.