Başkale’de Partililer Arasında Silahlı Kavga

Başkale ilçesinde meydana gelen deprem nedeniyle köylere giden AK Parti İlçe Başkanı ve önümüzdeki hafta yapılacak kongrede aday olacak Orhan Caner arasında çıkan tartışma kavgaya dönüştü.

Silahların çekildiği kavgada, ilçe başkanı ve oğlu tarafından darp edilen Orhan Caner hastaneye kaldırıldı. Başkale ilçesinde depremden etkilenen köyleri ziyarete giden AK Partililer birbirine girdi. Silahların çekildiği kavgada yaralanan AK Parti İlçe Başkan adayı Orhan Caner hastanede tedavi altına alındı.

Caner, yaşadıklarını sosyal medya hesabında paylaştı. AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, AK Parti Başkale İlçe Başkanı Muğdat Saruhan’ın aralarında bulunduğu heyet, depremin vurduğu Özpınar ve Gelenler köyüne gitti.

Bu hafta sonu yapılacak kongrede aday olan Orhan Caner de heyet ile birlikte köy gezisine katıldı.

Bu sırada Muğdat Saruhan ve Orhan Caner arasında bir tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine Saruhan ve oğlu Mervan Saruhan, ilçe başkan adayı Orhan Caner’e saldırdı. Kavgayı araya giren köylüler ayırmaya çalıştı ancak başarılı olamadı.

Uzun namlulu silahlarla birbirlerine tehditler ve ağır hakaretler savuran AK Partili siyasetçiler, İl Başkanı Türkmenoğlu ve köylülerin çabasıyla ayrıldı. İki taraf da birbirinden şikayetçi oldu. Hastaneye kaldırılan il başkan adayı Orhan Caner, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “ilçe başkanlığına aday olduğu için mevcut başkan ve oğlunun saldırısına uğradığını” savundu. Caner’in hastanede tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

Gazete Havar

İlginizi Çekebilir

Van Korona Son Durum

Van Valisi Korona ile Mücadelede Son Durumu Açıkladı!

Van’daki vaka sayısı, hayrete düşüren iddialar, göçmenlerin hastalık getirdiği iddiları başta olmak üzere birçok konu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir