Ayanıs Sahili Yol Tarifi ve Yamaç Paraşütü

Ayanıs Sahili Yol Tarifi ve Yamaç Paraşütü

Van’ın sertifikalı tek Tandem (İki Kişilik Yamaç Paraşütü Ekstrem Sporu) Pilotu, Gökyüzü Yamaç Paraşütü Topluluğu Kurucusu Ömer Orhan ile Van Gölünün eşsiz sahillerinden olan Ayanıs’ta yamaç paraşütü yaptık.

Van Merkez’den çıkarak Van Gölünün en temiz sahillerinden Ayanıs’a gittiğimiz, ayaklarımızı yerden kesen bu etkinliğimizde bilmeyenler için yol tarifi yapıp hem de yol boyuncu yamaç paraşütü üzerine keyifli bir sohbet yaptık.

Yamaç Paraşütü Ekstrem Sporunu ve özelde Van lokasyonunu konuştuğumuz Ömer Orhan’ın uçuş misafirlerinden de deneyimlerine ilişkin duygu ve düşüncelerini aldık. 1,5 yıldır Van’da yamaç paraşütü yaptıklarını belirterek ilk başladıklarında kentte yaklaşık 5 pilotun bulunduğunu fakat şu anda sayının yaklaşık 100’e çıktığını söyleyen Ömer Orhan Van’da farkındalık yarattıklarını belirterek;

‘Uçtuğumuz tepe, Göktepe ve Ayanıs bölgesinde bulunuyor. Gölün en temiz olan yerinde konaklıyoruz. Ve uçuşlarımızı Van Gölü’ne seyir olarak yapıyoruz. Karşımızda çok güzel bir Süphan Dağı var. Yamaç paraşütü için Fethiye, dünyanın en iyi yerlerinden biri ama burada da muhteşem göl manzarası var ve Fethiye ve Alanya’dan pek farklı olduğunu düşünmüyorum. İran’dan yılda yaklaşık 1 milyon turist buraya geliyor bu etkinliklerle de tanıtabiliriz’ diye konuştu.

Bu deneyimi yaşamak ve daha fazla bilgi almak için İnstagram veya YouTube’den, Gökyüzü Yamaç Paraşütü Topluluğu hesaplarını takip edebilirsiniz.

Van’daki Diğer Doğa Gezileri ve Doğa Sporları İçin TIKLAYINIZ

#VanDoğaSporları #YamaçParaşütü #Ayanıs

İlginizi Çekebilir

Vanlı İş İnsanı Evinde Bıçaklanarak Öldürülmüş Olarak Bulundu

Vanlı İş İnsanı Evinde Bıçaklanarak Öldürülmüş Olarak Bulundu Kilis’te Vanlı müteahhit 6 yerinden bıçaklanarak öldürüldü. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir