Antalya Altın Portakal’dan Van’a Üç Ödül

Antalya Altın Portakal’dan Van’a Üç Ödül

58. Antalya Altın Portakal Film Festivali ödülleri sahiplerini buldu.

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda En İyi Film ödülünü, Van Bahçesaray’da çekilen Ferit Karahan imzalı Okul Tıraşı kazandı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen 58. Altın Portakal Film Festivali, Antalya Kapalı Spor Salonu’ndaki ödül töreni ile sona erdi.

Anadolu Leoparı, Diyalog, Birlikte Öleceğiz, İki Şafak Arasında, Okul Tıraşı ve Kerr gibi filmlerin yarıştığı Ulusal Uzun Metraj Film Festivalde Ferit Karahan’ın yönettiği ‘Okul Tıraşı’ En İyi Film, En İyi Kurgu ve En İyi Senaryo dallarında üç ayrı ödül olarak festivale damgasını vuran film oldu.

Karahan’a ödülünü Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy verdi.

Okul Traşı Ödüle Doymuyor

Ferit Karahan’ın 71’inci Berlin Uluslararası Film Festivali’nde FIPRESCI Ödülü’nü ve 38’inci Uluslararası Fecr Film Festivali’nde ‘En İyi Senaryo Ödülü’nü kazanan ‘Okul Tıraşı’, son olarak İspanya’da katıldığı 36’ncı Uluslararası Valencia Film Festivali CINEMA JOVE’da da En İyi Film ve Seyirci Ödülü’ne layık görülmüştü.

Çekimler, Van Bahçesaray’da gerçekleşti Ödüle doymayan filmin başlıca rolleri Samet Yıldız, Ekin Koç, Mahir İpek, Cansu Fırıncı ve Melih Selçuk paylaşıyor.

Yatılı okulda kalan Yusuf adlı genci anlatan filmde Yusuf, hasta olan arkadaşına yardım etmek istiyor.

Arkadaşını doktora götürmek isteyen Yusuf, okulun bürokrasisini ve idarenin vurdumduymazlığı ile karşılaşıyor. Ferit Karahan’ın senaryosunu Gülistan Acet ile birlikte yazdığı film, Van’ın Bahçesaray ilçesinde çekildi.

Filmde rol alan çocuklar ise, çekimlerin gerçekleştiği bölgedeki çocuklar arasından seçildi.

#58altınportakal #eniyifilm #van #antalya

İlginizi Çekebilir

van gökyüzü gözlem etkinliği

Van’da Ulusal Gökyüzü Gözlem Şenliği Devam Ediyor

Van’da Ulusal Gökyüzü Gözlem Şenliği Devam Ediyor 9 – 12 Haziran tarihleri arasında Diyarbakır Zerzevan’da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.