Antakya Medeniyetler Korosu Van’da Konser Verecek!

Antakya Medeniyetler Korosu Van’da Konser Verecek!

Antakya Medeniyetler Korosu Van’da konser verecek!

Antakya Medeniyetler Korosu, depremde yıkılan şehirlerde yaraların sarılması için AB Türkiye Delegasyonu’nun desteğiyle Van’da dayanışma konserleri düzenliyor.

Medeniyetler arasında köprü oluşturmak ve Hatay’ın tanıtımına katkı sağlamak amacıyla 2007’de farklı din ve mezheplere mensup sanatçılarla kurulan; 2012 yılında Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterilen ve 2019-2020’de Kültür Bakanlığı Özel Ödülü alan koro, Kahramanmaraş merkezli depremlerde 7 üyesini kaybetti.

Bu çerçevede ‘Birlikte Daha Güçlü’ sloganıyla gerçekleştirilecek olan konserlerin ilk durağı Edirne oldu. Ücretsiz olarak gerçekleştirilen konser yoğun ilgi gördü. Salona sığmayan katılımcılar konseri ayakta ve yere oturarak dinledi.

Koro, konserlerinde depremlerde kaybettiği 7 üyesi olan Mehmet Özdemir, Gizem Dönmez, Hakan Samsunlu, Pınar Aksoy, Fatma Çevik, Müge Mimaroğlu ve Ahmet Fehmi Ayaz’ın anısına şarkılar seslendirdi. Antakya Medeniyetler Korosu üyeleri, katılımcılara bazen duygu, bazen ise neşe dolu anlar yaşattı.

Bazı katılımcılar gözyaşlarına hakim olamadı. Enkazdan sağ çıkarılan Koro Şefi Yılmaz Özfırat, konserde yaşadıklarını anlatırken, depremzedelere destek çağrısı yaparak yaşadıklarını anlattı.

Van’da Dayanışma Konseri

Van Ticaret ve Sanayi Odası AB Bilgi Merkezi, Antakya Medeniyetler Korosu’nu Avrupa Günü Dayanışma Konserleri kapsamında Van halkı ile buluşturuyor.

Konser Tarih:20 Mayıs 2023 Cumartesi Saat :19:00 Yer: Uygulama Oteli/Edremit Yolu Üzerindeki adreste olacak.

İlginizi Çekebilir

van spor son dakika haber

Vanspor’un Yeni Hocası Kim Olacak? İşte Kulislerdeki O İsim…

Vanspor’un Yeni Hocası Kim Olacak? İşte Kulislerdeki O İsim… TFF 2. Lig ekiplerinden Vanspor Futbol …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir