Van Haber
Ankara'da Van Kedisi Operasyonu

Ankara’da Van Kedisi Operasyonu

Ankara’da bir infaz koruma memurunun evinde kaçak Van Kedisi yetiştiriciliği yapıp sattığı ihbarı üzerine ekipler harekete geçti. Baskında 8 Van Kedisi’ne el konuldu.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 9’uncu Bölge Müdürlüğü ekipleri, ihbar üzerine Sincan ilçesinde apartmanın 2’nci katında yalnız oturan ceza infaz koruma memuru Handan S.’nin, kaçak kedi yetiştiriciliği yapıp sattığı ileri sürülen evine belediye ve polis ekipleriyle birlikte baskın düzenledi. Sincan Ceza İnfaz Kurumu’nda görevli Handan S., ekiplerin eve girmesine engel olmaya çalıştı. Handan S.’nin sakinleştirip ardından içeriye giren ekipler, evdeki hayvanların sağlık durumlarını ve yaşam koşullarını inceledi. Hayvanların yaşam koşullarının uygun olmadığı ve kedilerin kısırlaştırılmadığı saptandı. Sosyal medya hesapları da incelenen Handan S.’nin, kedileri üretip bu hesaplar aracılığıyla sattığı belirlendi.

8 VAN KEDİSİNE EL KONULDU

Handan S.’nin evinde bulunan 8 Van kedisine el konuldu. El koyma işlemi sırasında fenalaşan Handan S., “Kedilerimi lütfen almayın, kedilerim olmadan yaşayamam ben” dedi. Hayvanları kısırlaştırmama nedeni sorulan Handan S., ekonomik durumunun yeterli olmadığını ileri sürdü.

Evinden 14 kedi karnesi çıkan Handan S.’nin, 3 kedisinin veterinerde olduğu, 3 yavru kedisinin de öldüğü ve parktaki ağacın altına gömdüğü öğrenildi. El konulan 8 kedi, Sincan Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezine götürüldü. Handan S’ye, uygunsuz bakım koşulları ve kaçak üretim nedeniyle hayvan başına 197 lira para cezası uygulandı. İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nce de ayrıca 15 bin 203 lira para cezası uygulanacağı belirtildi.

Wan Haber

İlginizi Çekebilir

Van’daki Toplu Taşıma Araçları İçin Yeni Karar

Van'daki Toplu Taşıma Araçları İçin Yeni Karar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir