Van Büyükşehir Haberleri
Akköprü Parkında Sona Gelindi

Akköprü Parkanın Son Etabı Başladı

Büyükşehir Belediyesi tarafından Akköprü Deresi’ne yapılan parkın 4’üncü etap çalışmalarına başlandı.

Van Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı tarafından 6 yıldır yapımı devam eden Akköprü Deresi peyzaj çalışmasında sona gelindi. Yaklaşık 35 bin metrekarelik alan ve 4 etaptan oluşan Akköprü Parkı’nda çocuk oyun alanları, spor, fitness, dinlenme, çardaklar ve süs havuzları bulunuyor. Bu yıl 4’üncü etabına geçilen parkın tüm peyzaj çalışması Yeşil Alanlar Şube Müdürlüğü çalışanları tarafından yapılırken, ağaç ve çiçek ihtiyacı ise Büyükşehir Belediyesi seralarından karşılanıyor.

Van Büyükşehir Belediyesi
Akköprü Parkı Çalışmasında Sona Gelindi

Büyükşehir Belediyesi’nin öz kaynakları ile yapılan parkın 6 bin metrekarelik 4’üncü etabında, 15 adet çınar yapraklı akçaağaç, 4 adet huş, 43 adet kırmızı yapraklı akçaağaç, 13 adet çınar, çalı grubundan ise 200 adet sarılıcı gül, 60 adet mor salkım ve acemborusu dikildi.

Van Büyükşehir Haberleri
Akköprü Parkı Son Etap Çalışması Başladı

Yapılan çalışmalarla yol kenarı ve dere yatağının büyük bir kirlilikten kurtarıldığını belirten Park ve Bahçeler Dairesi Başkanı Harun Tutar, “Akköprü Deresi parkı projesinde sona geldik. Şu anda parkın son etabı olan 4’üncü etapta ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmalarını yapıyoruz. Çalışmaların tamamı ihaleye çıkmadan belediyenin kendi imkânları ile yapılıyor. Projenin bitmesiyle birlikte Van halkı 35 bin metrekarelik yeşil bir alana sahip olacak” dedi.

İlginizi Çekebilir

Van'da halk ekmeğe zam

Van’da Ekmeğe Zam

Van’da Ekmeğe Zam Van’da bu yıl sık sık gündemi meşgul eden zamlar gelmeye devam ediyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.