Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Vatandaşlık Maaşını Kimlerin Alacağını Açıkladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Vatandaşlık Maaşını Kimlerin Alacağını Açıkladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ‘vatandaşlık maaşı’ konusunda milyonları ilgilendiren bir açıklamada bulundu.

Bakan Yanık aynı aileden birkaç kişinin vatandaşlık maaşı alabileceğini belirtirken, öncesinde kapsamlı bir araştırma ile gelir tespiti yapacaklarını ifade etti.

Öte yandan 6 aydan uzun süreli tek bir işsiz kalmaması için yeni birçok adım atılacağı belirtildi.

GELİR TESPİTİ YAPILACAK

CNN Türk yayınında Gülşen Coşkun’un konuğu olan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, “Kriterlerin önemli bir kısmı mevcut. 28 kurum ve kuruluşun verilerinin doğrudan entegre olduğu,

‘Ben sosyal yardımlardan yararlanmak istiyorum’ diye müracaat ettiğinde ‘Gelir miktarı ne kadar?’ bütün bunları ölçtüğümüz bir sistemimiz var.

Farklı durumları tespit edebilmemiz için haneleri ziyaret ettiği, hem teknik anlamda vatandaşın gelir düzeyini tespit ettiğimiz süreç var” açıklamasını yaptı.

“AYNI AİLEDEN BİRKAÇ KİŞİ BU MAAŞTAN FAYDALANABİLECEK”

Aynı aileden birkaç kişinin de vatandaşlık maaşından faydalanabileceğinin altını çizen Bakan Yanık,

“Sosyal yardımlarımız hane temellidir. Bizim için tek ölçü milletimizin ihtiyacıdır. ‘Biz söylüyoruz onlar yapıyor’ lafına gülünür.

İSTİHDAMDA YENİ ADIM

Öte yandan Sabah’ta yer alan haberde ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istihdam konusunda atılacak adımlara da yer verdiği seçim manifestosunda, istihdamda önceliğin 6 aydan daha uzun süredir işsiz olanlara verileceği ve yıl sonuna kadar işsiz olanları istihdam eden özel sektör işverenlerinin prime esas kazançta yer alan işveren payının devlet tarafından karşılanacağı gibi dev atılımlar yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2023-YKS): Sınava Giriş Belgeleri Erişime Açıldı

2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2023-YKS): Sınava Giriş Belgeleri Erişime Açıldı YKS giriş belgeleri erişime açıldı. Adaylar, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir