-30 Derecede Gönülleri Isıtan Hizmet

-30 Derecede Gönülleri Isıtan Hizmet

Van Büyükşehir Belediyesi, dondurucu soğukların yaşandığı, hava sıcaklığının eksi 30 derecelere kadar düştüğü Çaldıran İlçesine sokak hayvanları için kulübe bıraktı.

Kış aylarının başlaması ile birlikte düzenli olarak sokak hayvanları ve yaban hayvanlarının korunması için 13 ilçede çalışmalar yapan Büyükşehir Belediyesi dondurucu soğukların etkili olduğu Çaldıran’da da sokak hayvanlarını yalnız bırakmadı.

Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı, Çaldıran Belediyesi ve gönüllü hayvan severlerinde yer aldığı çalışmayla ilçenin belirli noktalarına sokak hayvanları için kulübeler bırakıldı. Yavru köpeklerin iç dış parazit aşılarını da yapan veteriner hekimler, hayvanlar için ilçedeki odak noktalarına da bol miktarda mama bıraktı. Sokak hayvanları için yıl boyunca merkez dahil tüm ilçelerde çalışma yürüttüklerini belirten Büyükşehir Belediyesi Hayvan Sağlığı ve Koruma Şube Müdürü Abdullah Saraçer;

“Çaldıran İlçemiz Türkiye’nin en soğuk ilçelerinden biri. Bizde bunu göz önünde bulundurarak ilçemiz de sokak hayvanları için kulübeler yaptık. Bu kulübeleri farklı noktalara bıraktık. Bu kulübeler sokak hayvanlarını dondurucu soğuklarda bir nebze olsun koruyacaktır. Sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarımız yine 13 ilçede devam ediyor. Her gün ilimiz genelindeki 70 ten fazla odak noktamıza 300 kilogram civarında mama bırakıyoruz. Aşılama ve kısırlaştırma çalışmalarımızda devam ediyor” dedi.

“BÜYÜKŞEHİR’E DUYARLILIKLARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Yapılan çalışmadan dolayı çok mutlu olduğunu belirten Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu Van il temsilcisi Rabia Aslan, “Van Büyükşehir Belediyesi, Çaldıran ilçesine gelerek, soğuktan üşüyen hayvanlar için kulübeler yaptı. Şimdi belediye ekipleri ile birlikte üşüyen hayvanlar için belirli yerlere kulübeler bırakıyoruz. Bu çalışma için Büyükşehir belediyemize çok teşekkür ediyoruz. Çok güzel bir çalışma hayvanları bir nebze de olsa soğuktan korunmak için çok iyi oldu” dedi. Yaralı ve bitkin bulunan hayvanlar ise tedavileri yapılmak üzere Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne götürüldü.

#VanHaber #Çaldıran #SokakHayvanları

İlginizi Çekebilir

Son Dakika Van Spor Haberleri

Vanspor Eski Başkanla Yola Devam Kararı Aldı

Vanspor Eski Başkanla Yola Devam Kararı Aldı Başkan aday çıkmadığı için fesh edilmesi gündeme gelen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir