van spor son dakika haber
Vanspor Başkanı ve As Başkan Yöneticiliği Devretti

Vanspor’un Alt Yapısından A Takım Kampına 2 Futbolcu

Vanspor’un alt yapısından A Takım kampına 2 futbolcu davet edildi.

Konu ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan, Vanspor Yönetim Kurulu Üyesi Özcan Kara şu ifadelere yer verdi;

‘Vanspor Futbol Kulübünün başarıya ulaşmasının ve sportif sürekliliğin sağlanmasının pek çok yöntemi olmakla birlikte, en önemli faktörün altyapı olduğunun bilincindeyiz.

Futbol endüstrisi içinde kulüplerin yaşamsal faaliyetlerini süründürebilmeleri alt yapı yatırımı ve buraya atfettikleri değerle birebir ilişkilidir. Vanspor Futbol Kulübü; kurumsallaşma, yer aldığı ligde başarı ve altyapı hedefleri ile yoluna karalılıkla devam etmektedir.

Bir futbol kulübünün altyapısı ne kadar sağlam ve güçlü olursa hem sportif hem de ekonomik düzeyde başarı o kadar çabuk yakalanacaktır.

Vanspor FK için her sezon milyonlar harcanarak futbolcu transferlerinin yürütülebilir bir yöntem olarak tercih edilmesi sadece geçici başarıların elde edilmesine neden olacak ayrıca sürekliliğin sağlanmasına katkı sunmayacaktır.

Kendi özümüze dönmek ve gerçek anlamda bir futbol okulu gibi hareket ederek alt yapıdan futbolcu yetiştirmek zorundayız.

Bu perspektiften hareketle altyapımızdan 2 futbolcu kardeşimizi A takım kampına alarak ilk adımımızı atmış oluyoruz.

Hemşerimiz olan bu 2 kardeşimizin, sonuna kadar Vanspor FK formasının hakkını vereceklerine olan inancımızla altyapımızı güçlendirmeye, yatırım yapmaya ve yeni yeteneklerin ortaya çıkması için tüm olanaklarımızı seferber ederek çalışmaya devam edeceğiz.’

Söz konusu futbolcuların Bahtiyar Yılmaz ve Ali Güner olduğu bilgisine ulaşıldı.

İlginizi Çekebilir

Van Edremit Belediyesi Kurban Kesim Yerlerini Duyurdu

Van Edremit Belediyesi Kurban Kesim Yerlerini Duyurdu Van‘ın Edremit Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı hazırlıklarını birçok …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.