Van Haber
Vanlı Baba Oğul Tefeci Yüzünden İntihar Etti

Vanlı Baba Oğul Tefeci Yüzünden İntihar Etti

Van’da oğlunun borçlandığı kişilerin baskı ve tehditlerine dayanamayan F. A. intihar ettikten, bir gün sonra oğlu S. A.’nun da intihar ettiği öğrenildi.

Cagdashaberin haberine göre, Van’da endüstriyel mutfak malzemesi imalatı yapan 25 yaşındaki S. A. piyasaya 4 Milyon TL borçlanarak yaklaşık 10 gün önce kayıplara karışmıştı. A’nın kayıplara karışması üzerine borçlular da babası F. A.’nın (65) dükkânını ve evini basarak alacaklarını talep etti. Baba F’nın borçlulara oğluna ulaştığını birkaç gün içinde Van’a döneceğine yönelik bilgi ve ricalarına rağmen baskıların sürmesine dayanamadığı için, Bostaniçi TOKİ’nin yukarı tarafına giderek kendisini bir ağaca asarak yaşamına son verdi.

F. A.’nın cenazesi Dursun Odabaşı Tip Merkezi morgundan alınarak, defnedilmek üzere Mersin’e gönderildi. Babasının ölüm haberini alan oğlu da yaşamına son verdi Babasının intiharından haberdar olan S. A’da Antalya da kaldığı otelin odasında intihar ederek yaşamına son verdi.

‘Bu Yaşanan Tablodan Hepimiz Sorumluyuz’

Yaşanan acı olayla ilgili bilgi veren ve isminin açıklanmasını istemeyen bir akrabası yaşananları şöyle anlattı: “Bu yaşanan acı tablodan hepimiz sorumluyuz. Burada S’aya borç para veren çoğu kişi faiz ve kar amaçlı vermişti. Bu durumda zarar ve karın olasılığı vardı. Anlaşılan S.’nın işlerinde yolunda gitmemiş ve zarar etmişti. Ama gereksiz ve yersiz tehdit ve baskılar sonucunda iki insanın intiharına neden olundu. Bu tam anlamıyla bir cinayettir.”

Kaynak: Van Haber

İlginizi Çekebilir

Van'da Deprem

Van’da Deprem!

Son Dakika Van’da Deprem! Van’ın Muradiye ilçesi 4,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli …

Bir Yorum

  1. Bu olaylar devam eder neden derseniz tefeciler bu kirizde firsat koluyor devlet e bunlar dur demiyor vali beye yazdim durumumumu hic orali bile olmadi ates dustugu yeri yakiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir