Van’daki Sel Bölgesinde İnceleme

Van’ın İpekyolu İlçesi’nde dün gece etkili olan sağanak sele neden oldu. Selden dolayı birçok kümes hayvanı ve onlarca kovan arı telef olurken, ekili tarım arazileri de kullanılamaz hale geldi. İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Sinan Aslan selin olduğu bölgelerde incelemelerde bulunarak, “Belediyemiz, çevre koruma ekiplerimiz, VASKİ ve DSİ elinden gelen çalışmaları yapıyor. En kısa sürede bu sıkıntılı durumun üstesinden geleceğiz.” dedi.


“BUZHANE VE YALI MAHALLESİ SELDEN ETKİLENDİ


Van ve çevresinde dün gece saatlerinde yağmur etkili oldu. İpekyolu ilçesine yaklaşık 4 kilometre uzaklıkta bulunan Buzhane ve Yalı mahallelisinde ise gece saat 02.00 sıralarında başlayan sağanak sele yol açtı. Selden dolayı ekili tarım arazilerinin zarar gördüğü mahallelerde birçok kümes hayvanı ve onlarca arı da telef oldu.


“TÜM BİRİMLER SEFERBER OLDU”


Mahalle sakinlerinin yetkililere durumu haber vermesi üzerine bölgeye belediye, kaymakamlık, İtfaiye ve Tarım Orman Müdürlüğü ekipleri sevk edildi. Ekipler, iş makineleriyle zarar gören bölgelerde çalışma yaparken, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri de hasar tespit çalışması yaptı.


BAŞKAN V. SİNAN ASLAN: VATANDAŞLARIMIZIN MAĞDURİYETİNİ GİDERECEĞİZ


Selin ardından zarar gören bölgelerde inceleme yapan İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan, yaşanan sıkıntılı durumun en kısa sürede giderilmesi için yoğun şekilde çalıştıklarını belirterek “ Dünkü olumsuz hava koşulları neticesinde Yalı ve Buzhane Mahallesi’nde ciddi sıkıntı yaşayan bölgelerimiz oldu. Bizde vatandaşlarımızı ziyaret edelim, yaşanan olumsuzluğu yerinde görelim, hasar tespitinde bulunalım diye mahallelerimizi ziyaret ettik. Belediyemiz, çevre koruma ekiplerimiz, VASKİ ve DSİ elinden gelen çalışmaları yapıyor. En kısa sürede bu sıkıntılı durumun üstesinden geleceğiz. Tarım ve Çevre Müdürlüklerimiz de hasar tespiti yapıyor. Allah yardımcımız olsun, yağıştan dolayı zarar gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Çalışmalarda emeği geçen arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. İnşallah vatandaşlarımızın mağduriyetlerini en kısa sürede gidereceğiz.” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir

erciş lahanası hasadı

Erciş’te Lahana Hasadı Başladı

Erciş’te Lahana Hasadı Başladı Van’ın Erciş ilçesinde yetiştirilen lahana, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin ihtiyacını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir