Van Büyükşehir Haberleri
Van'daki Mezarlıkların Doluluk Oranı Arttı

Van’daki Mezerlıkların Doluluk Oranı Arttı

Van Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde bulunan 12 mezarlıkta doluluk oranın artması üzerine yeni mezarlık alanları oluşturmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Van kent merkezinde bulunan 12 mezarlıkta doluluk oranın artması üzerine Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni mezarlık alanları oluşturmak için çalışmalar sürüyor.

Büyükşehir Belediyesinin verilerine göre kent genelinde 12 mezarlıktan 6’sı yüzde yüzlük doluluk oranına ulaştı. Yılda ortalama bin 200 defin gerçekleştirildiği kentte Şabaniye, Eskişehir, Garipler, Akköprü, Doğu ve Hacıbekir mezarlıklarında yer kalmadı. Vatandaşların mezarlık alanı konusunda yer sıkıntısı yaşamaması için Büyükşehir Belediyesi, şehrin 30 yıllık mezar ihtiyacını karşılayacak olan ‘Şehir ve Aile Mezarlığı’nın da alan tahsisini bir süre önce yapmıştı. Proje aşamasında olan alanda fizibilite çalışmalarına başlandı. 

Van’daki Mezarlıkların Doluluk Oranı Arttı

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Adil Allahverdi, doluluk oranı yüzde yüz olan mezarlıkların dışında halen yer olan Seyrantepe, İskele, Selimbey, Süphan ve Yenimahalle mezarlıklarında hizmet verdiklerini vurguladı.

Allahverdi, “Vatandaşlarımızın mağdur edilmemesi için çalışmalara devam ediyoruz. Eskişehir ve Şabaniye mezarlık alanlarının hemen bitişiğinde bulunan arazilerle ilgili tahsisi içinde çalışma yürütüyoruz. Diğer mezarlıklarımızda da doluluk oranı yüzde ellilere ulaştı. Şehir ve Aile Mezarlığımızın tamamlanmasıyla uzun yıllar mezarlık sıkıntımızı da giderilmiş olacak” dedi.

İlginizi Çekebilir

Van’da Bir Genç İntihar Etti!

Van'da Bir Genç İntihar Etti!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir