van yolsuzluk operasyonu
Van'daki Banka Yolsuzluğu Davasında Üç Kişi Gözaltına Alındı

Van’daki Banka Yolsuzluğu Davasında Üç Kişi Gözaltına Alındı

Van’daki Banka Yolsuzluğu Davasında Üç Kişi Gözaltına Alındı

Van’da “resmi belgede sahtecilik” yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan 3 kişiden 1’i tutuklanırken 2 kişi ise adlı kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Van’da kamu kurumlarında yaşanan yolsuzluklar yargıya taşındı. Aralarında Halk Bankası, Ziraat Bankası gibi devlet banka şubelerinin de bulunduğu 3 kişi gözaltına alındı.

Van’da birçok kamu kurumlarında yaşanan yolsuzluklar sonunda Adliye’ye sıçradı. Alınan bilgilere göre aralarında Halk Bankası, Ziraat Bankası gibi devlet bankalarının şube müdürleri ile evrakta sahtecilik yapan 1 ve 2 İcra Dairesi çalışanlarının bulunduğu 3 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınan 3 kişi “Resmi belgede sahtecilik, organize dolandırıcılık” ve “evrakta sahtecilikle” suçlanıyor.

Edinilen bilgilere göre; Adliyeye bağlı icra memurlarının mal varlığında tedbir bulunan hesapları önce kaldırdığı ardından ise sahte evraklarla kişinin maddi işlemlerini yaparak hesaplara yeniden tedbir koyduğu kaydedildi.

Adliye binasının vezne çalışanının da hesabına para geçirdiği öğrenilirken, oldukça kabarık olan suç dosyasına yönelik soruşturmanın sürdüğü kaydedildi.

İşlemlerin ardından adliyeye sevk edilen İcra Dairesinde görevli şüpheli tutuklanırken, 2 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kaynak: VanEkspres

Diğer Güncel Haberler İçin TIKLAYINIZ

İlginizi Çekebilir

Vanspor FK – Adıyaman 1954 Maçı Canlı İzle

Vanspor FK – Adıyaman 1954 Maçı Canlı İzle TFF 2. Lig’de ligin 23. haftasında Kırımızı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir