Son Dakika Van Haberleri
Van'da Üç İlçede Vaka Sayıları Arttı!

Van’da Üç İlçede Vaka Sayıları Arttı!

Van’ın 4 mahallesinde jandarma devriye atarken, okullar 10 gün süreyle tatil edildi. İşte tüm ayrıntılar…

Normalleşme ile birlikte mavi renge bürünen Van’da tehlike çanları çalmaya başladı.

Van Valiliğinden gelen son dakika açıklamasıyla Özalp İlçesinin Çubuklu Mahallesi ile Tuşba İlçesinin Altıntepe Mahallesinde gizli yapılan taziyeler nedeniyle covid-19 vakalarının artması sonrası, Saray İlçesin’de de Dolutaş, Yeşilalıç, Yurtbaşı ve Çaybağı mahallelerinde yeni vakalar tespit edildiği belirtildi.

Filyasyon Ekipleri Çalışma Başlattı

Valilik tarafında yapılan açıklamanın devamında ise ,” İlçenin Dolutaş ve Yeşilalıç mahallesinde hastaneye başvuran vatandaşların testlerinin pozitif çıkması üzerine Van’dan filyasyon ekipleri bu iki mahallede çalışma başlattı.

Yapılan görüşmelerde testi pozitif çıkan vatandaşların temaslılarının Dolutaş ve Yeşilalıç mahallesi dışında Yurtbaşı ve Çaybağı mahallelerinde de olduğu ortaya çıktı. Bunun üzerine birçok temaslıdan numuneler alındı.” Denildi.

Şu ana kadar 14 yeni pozitif vakanın tespit edildiği mahallerde okullar 10 gün süreyle tatil edildiğinin dile getirildiği açıklamada Filyasyon ekipleri çalışmalarını sürdürürken, jandarma mahallelerde devriye atmaya başladığı ifade dildi.

VanDahaber

İlginizi Çekebilir

vanspor sivas belediye maçı

Vanspor Fk – Sivas Belediyespor Maçı

Vanspor Fk – Sivas Belediyespor Maçı TFF 2021-2022 Futbol Sezonu 2. Lig Kırmızı Grupta şampiyonluk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir