Van’da Tencereli-Tavalı Eylem

Van Şerefiye TOKİ (Eski Sosyal Meskenler) sakinleri, Site Yönetiminin yolsuzluk iddialarından dolayı bugün (12.12.2020) sabah saatlerinde, seslerini duyurmak için tencereli-tavalı eylem yaptı.

Van Sosyal Mesken Konutları’nda yurttaşlara kaçak doğalgaz kullanımı gerekçesiyle borç çıkarıldı. Kaçak kullanımla alakalarının olmadığını belirten site sakinleri doğalgaz firması ve site yönetimine tencere tavalı protesto etti.

Van merkezde bulunan Şerefiye Toplu Konut İdaresi (TOKİ) halkın bildiği isimle Sosyal Meskenler Konutları’nın sakinleri, doğalgaz faturalarından muzdarip.

Konutlarda bulunan 852 daireye, site yönetimi tarafından ikinci kez gönderilen fatura tepkilere neden oldu. Merkezi sistem ile ısınan dairelerin bağlı olduğu kazan dairelerindeki sayaçlarda iddiaya göre, kaçak kullanım tespit edildi. Yaklaşık 3 milyon TL fatura çıkaran doğalgaz şirketi yetkilileri ile site yöntemi arasında yapılan anlaşma sonucu ise borç bir milyon TL’ye düşürüldü. Tespit edilen kaçak kullanımdan yönetimi sorumlu tutan site sakinleri, bir milyon TL borcun kendilerinden tahsis edilmek istenmesine tepkili. Yönetim ile doğalgaz şirketinin anlaştığını iddia eden site sakinleri, ortada olan kaçak kullanımla alakalarının olmadığını belirterek, ikinci kez fatura ödememekte kararlı. Tencere tavalı protesto yapan meskenler TOKİ sakinleri site yönetiminden yaşanan duruma bir an önce çözüm bulunmasını talep etti.

VanEkspres

#VanHaber #TencereTava #Eylem

İlginizi Çekebilir

van haber husumetli aileler

Van’da Husumetli Aileler Barıştırıldı

Van’da Husumetli Aileler Barıştırıldı Van’ın Çaldıran ilçesinde aralarında husumet bulunan iki aile kanaat önderlerinin girişimi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir