Van’da Koronavirüsten Can Kaybı Artıyor!

Van‘da koronavirüsten can kaybı artıyor: Ölü sayısı 17’ye
yükseldi.

SBÜ Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi ek binasında koronavirüs tedavisi gören ve kronik hastalığı bulunan Abdullah Baycan (65) ve Cevahir Çaşurluk isimli vatandaş hayatını kaybetti.

Van’da koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 17’ye yükseldi. Koronavirüs şüphesi il test yapılmak üzere hastaneye sevk edilen Ayşe Erdoğan’ın ise test yapılmadan hayatını kaybettiği öğrenildi.

Sayı 17’ye Yükseldi!

Dünyayı tehdit eden Koronavirüs Van’da can almaya devam ediyor. Van’da yeni tip Koronavirüs salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı 17’ye yükseldi.

Koronavirüs dünya genelinde bir tehdit olarak artmaya devam ediyor.


Van’da Koronavirüs (Covid-19) vaka sayıları artmaya devam ederken Abdullah Baycan (65) isimli vatandaş Covid-19 tedavisi gördüğü SBÜ Van Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi İpekyolu ek binasında (Eski İstanbul Hastanesi)’nde hayatını kaybetti.


Koronavirüs belirtileri olan ve İpekyolu Ek Polikliniğe gelmeden SBÜ Van Bölge Eğitim Hastanesi’nde vefat eden Cevahir Çaşurluk’un itestinin pozitif olduğu vefat ettikten sonra öğrenildi.

Böylelikle Van’da Koronavirüs’ten hayatını kaybedenlerin sayısı 17’ye yükseldi. Van’da, Covid-19 kaynaklı can kayıpları devam ederken, SBÜ Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi İpekyolu Ek Polikliniği’nde 2, SBÜ Van Bölge Eğitim Hastanesi’nde ise 1 kişi daha Koronavirüs’ten hayatını kaybetti.


Akut böbrek yetmezliği rahatsızlığı bulunan Abdullah Baycan (63) Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Koronavirüs şüphesi ile test yapılmak üzere SBÜ Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi İpekyolu Ek Polikliniğine (Eski İstanbul Hastanesi) sevk edilen Ayşe Erdoğan’ın ise test yapılmadan hayatını kaybetti.

38 yaşında olan Ayşe Erdoğan’ın daha önce kalp kapakçığı operasyonu geçirdiği öğrenilirken, koronavirüs testi yapılmadan hayatını kaybettiği öğrenildi.


Koronavirüs belirtileri olan Cevahir Çaşurluk isimli vatandaşın da İpekyolu Ek Polikliniğine gelmeden SBÜ Van Bölge Eğitim Hastanesi’nde vefat ettiği öğrenildi.

Van’da Ayşe Erdoğan’ın haricinde koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 17’ye yükselmiş oldu.

Van Postası Gazetesi

İlginizi Çekebilir

Kahraman Vanlı Çocuklar

Kahraman Vanlı Çocuklar Unutulmadı

1.Dünya Savaşında, Hoy Cephesindeki Askerlerimize cephane götürürken, dönüş yolunda donarak şehit olan 120 Kahraman Vanlı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir