Van’da Koronavirüs Kapsamında Yeni Yasaklar!

01 Haziran 2020 tarihinden itibaren uygulanmaya başlayan normalleşme süreciyle birlikte Covid-19 vakalarının artmaya başlaması üzerine, Van Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararlarla yeni kısıtlamalar getirildi.

Van Valiliği korona virüs vakalarının artmaya devam etmesi üzerine bazı tedbirler alındığını açıkladı.

Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; 

Normalleşme süreciyle birlikte Covid-19 vakalarının artmaya başlaması üzerine, Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararlarla yeni kısıtlamalar getirildi. Kısıtlamalara uymayanlara idari ve adli işlem yapılacak.

65 YAŞ ÜSTÜ OLANLRA DÜĞÜN NİŞAN SÜNNET VE MEVLİT YASAĞI


Bu kapsamda ilimiz genelinde 65 yaş ve üzeri olanların düğün, nişan, sünnet mevlit gibi toplu törenlere  katılması yasaklanmıştır.

65 YAŞ ÜSTÜ OLANLARA TOPLU TAŞIMA KISITLAMASI


Ayrıca 65 yaş ve üzeri olanların sabah saat 07.30 – 10.00 ile akşam saat 16.30 – 19.00 arası şehir içinde, mahalle ve ilçeler arası toplu taşıma yapan araçlara (belediye ve halk otobüsü, minibüs ) binmesi yasaklanmıştır.

Kısıtlamalara uymayanlar hakkında hem idari hem de adli işlem yapılacaktır.

EVİNDE TEDAVİ OLAN KOVİD-19 HASTALARINA İKAMET DIŞINA ÇIKMA YASAĞI


Ayrıca ilimiz genelinde yapılan muayenede Covid-19 testi pozitif olup klinik bulgusu olmadığı için evde tedavisi devam eden hastaların ikametlerinin dışına çıkması yasaklanmıştır.

Sağlık, kolluk ve denetim ekiplerince yapılan kontrollerde hastanın evden ayrıldığı veya ev içinde kendini izole etmediği tespit edilmesi halinde, ilgili kişi hakkında adli ve idarî işlem yapılacaktır.

Risk devam ediyor. Hep birlikte kurallara sıkı sıkıya uyarak Covid-19’la mücadelede başarıya ulaşacağız. Maske-Sosyal mesafe-Hijyene dikkat edelim.

Van Postası Gazetesi

İlginizi Çekebilir

Van Valiliği Haber Son Dakika

Van Valiliği Yeni Tedbirleri Duyurdu

Van Valiliği Yeni Tedbirleri Duyurdu Van Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu, pandemi tedbirleri kapsamında alınan yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir