Van’da Kamuya Çoban Alınacak

Van Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü İŞKUR üzerinden verdiği ilanla çoban alımı yapılacağını duyurdu. Yine İl Müdürlüğü tarafından verilen ilanda engelli Su Ürünleri Gıda İşleme İşçisi de alınacağı belirtildi.

Van Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü işçi alımları için İŞKUR üzerinden ilana çıktı. İŞKUR’un sitesinde yer alan bilgilere küçükbaş hayvanlar için çoban istihdam edileceği belirtilirken başvuracak kişilerden Milli Eğitim Onaylı “Sürü Yöneticiliği (Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliği)” belgesi isteniyor. Yapılan açıklamada İstenen belgenin 13.01.2020 tarihine kadar Van İl Tarım Müdürlüğüne teslim edilmesi gerektiği vurgulandı.

İL Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Milli Eğitim Onaylı “Gıda ve Su  Sektöründe Çalışanlar İçin Hijyen Eğitimi” Belgesine Sahip Olan engelli Su Ürünleri Gıda İşleme İşçisi de alınacağını da belirtti. Bu kadorya başvurmak isteyenler de 13.01.2020 tarihine kadar belgeleriyle birlikte İl Tarım Müdürlüğü’ne müracaat edebilecekler. 

Kaynak:WanHaber

İlginizi Çekebilir

Kısa Film

Değmesin Yağlı Boya!

Van Merinos Mehmet Erdemoğlu Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri tarafından, gerçek hayattan uyarlanarak çekilmiş ‘Değmesin Yağlı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir