Van’da Husumetli Aileler Barıştırıldı

Çatak İlçesinde iki mahalle arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle başlayan husumeti, Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan sonlandırdı.

İki yıl önce Bilgi ve Alacayer Mahalle Sakinleri arasında İlçe merkezine 30 km uzaklıkta bulunan 2400 rakımlı Koyunatağı (Hırçkin) Yaylasında hayvanların otlatılması sebebiyle husumet başlamıştı. Yaşanan husumeti , Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, mahalle muhtarları ve mahalle sakinleri ile Koyunatağı (Hırçkin) yaylasında bir araya gelerek sona erdirdi.

 Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, “İki yıl önce başlayan  Bilgi ve Alacayer Mahallelerimizde yaşanan  arazi anlaşmazlıklarını çözüme kavuşturmak ve Kan davasına dönüşmesini önlemek amacı ile vatandaşlarımızla biraraya geldik. Görüşmelerimiz olumlu geçti her iki mahalle muhtarları ve mahalle sakinlerimize göstermiş oldukları olumlu davranışlardan dolayı teşekkür ediyorum. Taraflar arasında barışın daim olmasını diliyorum. “ dedi.

İki mahalle muhtarları ve mahallelirin önde gelenleri, barışın sağlanmasına vesile olan Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan ve AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Ardan Kuncu’ya teşekkür ettiler.

VanEkspres

İlginizi Çekebilir

Van Haber

Van Valiliğinden Başkale’deki Çığ İle İlgili Açıklama

Van Valiliği Başkale’de düştüğü iddia edilen çığ ile ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada şu ifadelere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir