van haber
Van’daki Halk Ekmek Satışı Neden Durduruldu?

Van’da halk ekmek satışları durduruldu!

Van’da 3 ilçede halk ekmek satışları durduruldu!

Van’ın Edremit, İpekyolu ve Tuşba Belediyeleri halk ekmek satışlarının durdurulduğunu açıkladı. Belediyeler satışların durdurulma gerekçesi olarak da yüklenici firma ile fiyat konusunda uzlaşılamamasını gösterdi. 

Van’ın Edremit, İpekyolu ve Tuşba Belediyeleri, halk ekmek satışlarını yüklenici firma ile fiyat konusunda uzlaşılamaması sonucu durdurduklarını açıkladı.

Belediyelerden ortak yapılan açıklamada; “Belediyelerimiz ile yüklenici firma arasında imzalanan protokol gereğince; yüklenici firma ile fiyat konusunda uzlaşılamaması sonucu halk ekmek satışı hizmetini durdurma kararı aldık.

Daha önce yapılan sözleşme gereği yüklenici firma tarafından üretilecek 1 (bir) adet ekmek 210 gram olup tüm giderler dahil birim maliyeti Piyasada satılan ekmek fiyatlarından yüzde 20 iskontolu olarak belirlenmişti.

Yüklenici firma tarafından; girdi fiyatlarında meydana gelen artışlara paralel olarak yapılması gereken fiyat artışından daha fazla bir satış fiyatı belediyelerimizden talep edilmiştir.

Halen; İpekyolu, Edremit ve Tuşba ilçelerinde verilen Halk Ekmek hizmeti yüklenici firmanın sözleşmeye aykırı talepleri nedeniyle ve halkımızın faydası gözetilerek durdurulmuştur. ” denildi.

Kaynak: Yeni Doğu Gazetesi

Diğer Güncel Haberler İçin TIKLAYINIZ

İlginizi Çekebilir

Sözleşmeliye Kadro Teklifi Meclis Komisyonundan Geçti!

Sözleşmeliye Kadro Teklifi Meclis Komisyonundan Geçti! TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edilen teklifle birlikte, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir