Van’da fahiş fiyat uygulayan 3 markete ceza kesildi!

Van’da fahiş fiyat uygulayan 3 markete ceza kesildi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz hafta temel gıda ürünlerinde KDV oranının yüzde 8’den yüzde 1’e indirildiğini açıkladı. Bu gelişmenin ardından marketlerin indirimi doğru yansıtıp yansıtmadıkları ekipler tarafından sıkı bir şekilde denetlenmeye başlandı. Van Büyükşehir Belediyesi, temel gıda maddelerinde KDV’nin yüzde 8’den yüzde 1’e indirilmesinin ardından kent genelinde hizmet veren marketleri denetledi.

Vatandaşların uygun fiyatlı ürünlere ulaşması ve yapılan indirimlerin fiyatlara yansıması için denetimlerini sürdüren Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın temel gıda maddelerinde KDV’nin yüzde 8’den yüzde 1’e indirildiğini açıklamasının ardından kent genelinde denetimlerini sıklaştırdı. Bu kapsamda gıda mühendisleri eşliğinde denetimlerini sürdüren ekipler, yerel ve zincir marketlerde yüzde 7’lik KDV indiriminin uygulanıp uygulanmadığını kontrol etti.

“FAHİŞ FİYAT UYGULAYAN 3 MARKETE CEZA KESİLDİ!

” Marketleri tek tek denetleyen zabıta ekipleri, temel gıda maddelerini sepete koyarak, kasada KDV oranının yüzde 1 olarak kesilip kesilmediğini, raflardaki fiyat ürün etiketleri ile kasa fiyatlarının uyuşup uyuşmadığı ve ürünlerin son kullanma tarihini bir bir kontrol etti. Yapılan denetimlerde raftaki fiyatı ile kasa fiyatı uyuşmayan ve son tüketim tarihi geçmiş ürünler tespit edilen 3 markete cezai işlem uygulanırken, son kullanma tarihi geçen ürünlere ise imha edilmek üzere el konuldu. Genel Sekreter Yardımcısı Esiner Çetin ve Zabıta Dairesi Başkanı Sabahattin Ergenç’in de katıldığı denetimlerin devam edeceği belirtildi.

Şehrivan Gazetesi

İlginizi Çekebilir

son dakika van spor haber

PFDK’dan Vanspor’a ve Emrah Tacir’e Ceza

PFDK’dan Vanspor’a ve Emrah Tacir’e Ceza Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) bugün aldığı kararlar ile …

2 Yorumlar

  1. Hangi marketler bunlar hocam. İsimlerini bilsek bir daha oradan alışveriş yapmayız valla.

  2. Eh kolay zıncır marketler 🦊 tilki gibi kurnaz YEREL MARKETLER RE de bi ugrasa eger avantası mı almamışlarsa ben iki gün önce bir yerel markete gittim 5kğ şeker 47.99₺ idi yüzde 7 şık KDV indirimi geldi 57.99 ₺ oldu sinsi gibi güya indirim yapmış fırsatçı yerel market yüzde 20 kedi yanında zam yapmış sonra 7 KDV indirimi yapmış bi giriş faturasına bakın birde satış fiyatı na bakın teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.