van haber
Van'da Fahiş Fiyat Denetimi

Van’da Fahiş Fiyat Denetimi

Van’da Fahiş Fiyat Denetimi

Van İpekyolu Belediyesi ile Van Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri ilçe sınırlarında hizmet veren marketlerde fahiş fiyat artışı ve etiket denetimi gerçekleştirdi.


Son günlerde kamuoyuna yansıyan haksız fiyat artış iddialarına karşı İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. İhsan Emre Aydın’ın talimatları ile oluşturulan özel ekipler, marketlerde fahiş fiyat ve etiket denetimlerinde bulundu.


Ekipler ilçe sınırlarında hizmet veren işletmelerde sebze-meyve, temel gıda ve temizlik ürünleri başta olmak üzere tüm temel ihtiyaç maddelerine yönelik fiyatları inceledi.
Denetimlerde, ürünün etiket fiyatı ile kasa fiyatı arasında fark olup olmadığına, etiket ve künye bilgileri ile indirimli ürünün indirimden önceki fiyatına bakıldı.


İncelemeler sonucu Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’a aykırı davranan işyerlerine tutanak tutularak, idari işlem uygulandı.


İpekyolu Belediyesi; ilçe sınırlarında düzenlenen fahiş fiyat ve etiket denetimlerine devam ederek vatandaşların karşılaştığı etiket uygunsuzluklarında, 444 7 160 çağrı merkezi hattına başvurabileceğini bildirdi.

İlginizi Çekebilir

van asayiş haberleri

Van’da Aranan Şahıs Çalıştığı İnşaatta Yakalandı

Van’da Aranan Şahıs Çalıştığı İnşaatta Yakalandı Van il Jandarma Komutanlığı, Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir