Van’da Çocukların Duası Kabul Oldu 😉

Van’da Çocukların Duası Kabul Oldu

Van’da sabah saatlerinde belli aralıklarla yağan ve daha sonra etkisini artıran yoğun kar yağışının akşam saatlerinde de devam etmesinin ardından çocuklar okulların tatil edilmesini istedi.

Van’ın güneybatı ve kuzeyinde yer alan ilçelerde sabah saatlerinde, merkez ilçelerinde de öğle saatlerinde kar yağışı etkisini artırdı.

Bazı ilçelerde okulların tatil edildiği kentte etkisini sürdüren kar yağışı özellikle kırsal kesimde çileye dönüştü. Ulaşımda da aksamalara neden olan kar yağışı, yaşanan kuraklık nedeniyle vatandaşı sevindirdi.

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgilere göre, Van’ın güney ilçelerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı beklendiği belirtildi.

Kar yağışı merkez ilçelerde de etkisini artırmasından dolayı akşam saatlerinde sokakta oyun oynayan ve okuldan dönen çocuklar yarın okulların tatil olmasını istedi.

ve Çocukların duası kabul oldu 😉

Akşam saatlerinde Van Valiliğince yaptığı açıklamada; Van’da yoğun kar yağışı nedeniyle okullar 1 gün tatil edildi. Van Valiliğinden yapılan açıklamada, “Yoğun kar yağışı nedeniyle 14 Ocak 2022 Cuma günü ilimiz genelinde ilk ve orta dereceli eğitim öğretim (Lise, Halk Eğitim, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri dahil) 1 gün tatil edilmiştir. Ayrıca, engelli ve hamile kamu personeli idari izinli sayılacaktır” denildi.

#van #kartatili #çocuklarınduası

İlginizi Çekebilir

van haber

Van Büyükşehir Belediyesinin hasarlı iki hizmet binası için yıkım kararı

Van Büyükşehir Belediyesinin hasarlı iki hizmet binası için yıkım kararı Van Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir