Van’da Bir Minibüs Komedisi

Van‘daki gençlerin, minibüslerdeki ulaşım sıkıntısına dikkat çekmek için çektikleri ‘Bir Minibüs Komedisi’ videosu…

Trajikomik Bir Minibüs Hikayesi

Vanlı gençlerin ulaşım sorununa dikkat çekmek amacıyla çektikleri trajikomik bir hikaye…

Kentteki önemli sorunları mizah yoluyla gündeme taşıyan gençler, kısa film çekimlerinde profesyonel hiçbir destek almadıklarını söyleyen gençlerden Turgay Sarıbulak, Van’da yaptıkları bir araştırmada vatandaşların en çok toplu ulaşımda sorun yaşadığını belirtti.

Kısa film çekiminde 7’den, 70’e birçok kişiden görüş aldıklarını söyleyen Sarıbulak, ‘Van nüfus yoğunluğu bakımından Doğu Anadolu’nun en büyük şehridir. Doğal olarak ulaşımda da belli başlı sıkıntılar oluyor. Bu videoyu çekerken 7’den 70’e birçok insanın fikrini aldık. Ortaya güzel bir şey çıktı.’ dedi.

‘Çekilen birçok sahne gerçekte yaşanmış hikayelerdir’ Mizah amaçlı çektikleri bazı sahnelerde abartı yoluna başvurduklarını, ancak birçok olayın ise gerçekte yaşanan olaylardan esinlenerek çekildiğini vurgulayan Sarıbulak, “Ulaşım yönünde çok büyük sıkıntılarımız var. Dolmuşlarımız biraz küçük. Özellikle Van’ın kampüs güzergahını çektik.

Üniversitemiz çok köklü bir üniversitedir. Bu yüzden birçok öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Ulaşım konusunda öğrencilerin birçok şikayeti vardı. Bizde bu şikayetleri mizah yoluyla gündeme getirdik. Özellikle o güzergahta çekmemizin sebebi, o güzergahta otogar, sanayi, marangozlar, kampüs ve hastane durakları var. Bu yüzden birçok sıkıntı orada yaşanıyor. Tabi mizah için abarttığımız bazı olaylar oldu ama geri kalan bir çok olay da gerçekte yaşanan hikayelerdir” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir

van en büyük ilçesi hangisi

Van’ın En Güzel İlçesi Hangisi?

Van’ın En Güzel İlçesi Hangisi? Sokak röportajları ile Van’ın nabzını tutan Van Gölü Tv Muhabirleri, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.