Van’da Bir Mahalle Daha Karantinaya Alındı!

Saray’a bağlı Keçikayası Mahallesi, 6 kişide koronavirüs tespit edilmesi üzerine karantinaya alındı. Van merkez ortanca mahallesinde vaka sayısı 103 geçti Van merkezde ise vaka sayısı 400’e dayandı.

Saray ilçesine bağlı Keçikayası (Kawilk) Mahallesi, İstanbul’dan gelen bir yurttaş ile ailesinde koronavüris (Kovid-19) tespit edilmesi üzerine karantinaya alındı. 6 kişi hastaneye kaldırılırken, İlçe Jandarma Karakolu askerlerince giriş çıkışlara kapatılan mahallede sağlık taraması başlatıldı.

VAKA SAYISI 103’E YÜKSELDİ

İpekyolu ilçesinde, taziye çadırının kurulmasına izin vermesi nedeniyle muhtarın görevden alındığı Ortanca Mahallesi’nde, vaka sayısı 103’e yükseldi. İpekyolu ilçesinin Ortanca Mahallesi, 6 kişinin koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine 5 Mayıs’ta karantinaya alındı. Sağlık ekipleri mahallede sağlık taraması ve test alma çalışmalarına başlarken, koronavirüs tedbirleri kapsamında yasak olmasına rağmen mahallede taziye çadırı kuruldu. Taziye bağlantılı vaka sayısı da bu nedenle her geçen gün arttı. Dün 101 olan vaka sayısı bugün 103’e yükseldi. Sağlık ekiplerinin, karantinaya alınan mahallelerdeki sağlık taramaları ise devam ediyor.

VanEkspres

İlginizi Çekebilir

Van Son Dakika Haberleri

Van Valiliği Son Sayıları Açıkladı

Van Valiliği şehirdeki koronavirüs vakalarıyla ilgili son dakika açıklamalarda bulundu. Valiliğinden yapılan açıklamada; “İlimizde koronavirüs …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir