Van'da Yeni Bir Fuar
Van'da Marka ve İndirim Fuarı

Van’da Bir Fuar Daha Kapıların Açıyor

Van Marka İndirim Günleri ve Yöresel Ürünler Fuarı 29 Kasım – 8 Aralık tarihleri arasında Van Expo Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açıyor.

1.Van Marka İndirim Günleri ve Yöresel Ürünler Fuarı 29 Kasım – 8 Aralık tarihleri arasında Van Expo Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açıyor. Fuar hem markaları, hem lezzetleri bir arada buluşturan bir fuar olması ile ilk olma özelliği taşırken, kentin markalarının bir arada buluştuğu bir fuar olması ile de önemli bir fuar olarak kapılarını açmaya hazırlanıyor. 1.Van Marka İndirim Günleri ve Yöresel Ürünler Fuarı 29 Kasım – 8 Aralık tarihleri arasında Van Expo Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açıyor. Fuar ile ilgili Şehrivan Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan Ajans Asya Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Güler ile Fuar Koordinatörü Veysi Uygun, önemli demeçlerde bulundu. Başkan Güler, düzenleyecekleri fuarla birlikte bölgede ve kentte bir ilki gerçekleştirerek markaları bir araya getirdiklerini söyledi. Güler, farklı bir konseptle hazırlıklarının devam ettiğini belitti. Fuar Koordinatörü Uygun ise, kentin ihtiyaçları doğrultusunda bir fuar yapacaklarının altını çizerek, fuarda birçok markanın yer alacağı ve indirimlerin olacağını ifade etti.

Ajans Asya Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Güler

GÜLER: VAN’DA BİR İLKİ DENEYECEĞİZ

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Ajans Asya Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Güler, Ajans Asya Fuarcılık olarak bu yıl yapacakları son fuar olduğunu anımsatarak şu ifadeleri kullandı: “2019 yılı içerisinde satış yapacağımız son fuarımız, ilimizde de kendi alanında yapacağımız ilk fuar niteliğini taşıyor. Yoğun bir iş temposu içerisinde fuarımıza hazırlandık, önemli bir fuar niteliği taşıyor. İlimizin fuar potansiyeli ortaya çıktı, insanlar tarafından da bilinirliği arttı. Bundan sonraki süreçte de fuarımız büyüyerek devam edecektir. 29 Kasım tarihinden itibaren kapılarını açacak fuarımız, 8 Aralık tarihine kadar açık olacaktır. Bu tür fuarlar genel itibariyle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerde yapılıyor. Bölgede ve ilimizde henüz buna benzer bir fuar yapılmış değil, bu alanda ilimizde bir ilki deneyeceğiz. Genel olarak bütün fuarlarımızın ilkini deneyerek başarılı bir noktaya taşıdık” dedi.

GÜLER: BİRÇOK FARKLI KONSEPTİN YER ALACAĞI RENKLİ BİR FUAR OLACAK

Marka indirim günleri ve yöresel ürünler fuarının gelecek açısında bölge adına önemli olduğunu kaydeden Güler, gelecek adına büyük misyoner yüklenecek olan fuarın, İran pazarına hitap edecek bir arenaya taşıyacaklarını belirterek şu ifadeleri kullandı: “Markalarla birlikte Türkiye’nin 81 ilinden gelen yöresel lezzetlerinde bir arada olduğu birçok farklı konseptin yer alacağı renkli bir fuar olacaktır. Özellikle tekstil ve ayakkabı sektöründe önemli marka ürünlerinin outlet fiyatına satın alınabileceği bir fuar düzenleyeceğiz. Hem tüketici açısından hem de firmalar açısından büyük bir avantaj sağlayacaktır. Burada dikkat ettiğimiz gereken bir husus var, firmalarımızın yerel olmasına özen gösteriyoruz. Tüm markaların yerel esnafın aracılığıyla fuara katılım sağlamasına dikkat ediyoruz. Bütün fuarlarımızda buna dikkat ederek özen gösterdik, bu fuarımızda da aynı hassasiyeti gösterdik. Dışardan firma almamaya gayret ettik. Dışardan gelecek olan firmaları ise yerel esnaf üzerinden almaya çalışıyoruz. Bu fuarımızda da aynı çaba içerisinde olacağız. Hazırlıklarımız devam ediyor, herkesi fuara davet ediyoruz” dedi.

Van’da Marka ve İndirim Fuarı

“FUARIMIZ 10 GÜN SÜRECEK, ÜCRETSİZ SERVİS İMKÂNI SAĞLAYACAĞIZ”

Fuar ile ilgili saha çalışması gerçekleştirdikleri ve ekip olarak iyi hazırlandıklarını ifade eden Fuar Koordinatörü Veysi Uygun, fuarın hazırlıklarıyla birebir ilgilendiği ifade ederek şunları belirtti: “Fuarımızla ilgili bir saha çalışması gerçekleştirerek iyi bir şekilde hazırlandığımızı söyleyebilirim. Kentin ihtiyacı doğrultusunda fuar yapmaya gayret etmeye çalışıyoruz. Bu ihtiyaçlardan biride şu an gerçekleştireceğimiz markalar buluşması adı altında indirimlerin olacağı bir fuar gerçekleştireceğiz. Fuarımız 10 gün sürecek, ücretsiz servis imkânı sağlayacağız. Merkezden fuar merkezine fuar alanından merkeze servis sağlayacak şekilde organize ettik. Fuar ile ilgili medya ayağını sıkı tutarak bölge illerin fuara katılım sağlamaya bölgesel şekilde olmasına ve duyurulmasına gayret gösterdik” dedi.

“RENKLİ BİR FUAR GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

Fuar’da renkli gösterilerin olacağını ifade eden Uygun, “Fuarımızda çocukların eğlenebileceği ve çocuk oyun parkının yer alacağı bir alan kurduk. Ünlü bir illüzyonist gösteri düzenleyecek. 10 gün sürecek fuarda 4 farklı günde illüzyon gösteriş sergilenecek. Diğer fuarlılarımızda yaptığımız gibi bu fuarımızda da hediye çekilişi yaparak hediyeler dağıtacağız. Talepler doğrultusunda gıdaya yönelik ürünlerin de satışı yapılacaktır. Bölgede ve ilimizde ulusal anlamda görüştüğümüz çok sayıda firma var, 80 firma katılım sağlayacak. Renkli bir fuar gerçekleştireceğiz, renkler ve tatlar bir arada olacak. Bütün halkımızı fuara bekliyoruz” diye belirtti.

ŞEHRİVAN ÖZEL: HAMİT KARAKUŞ/MENDUH ÇALIŞKAN

İlginizi Çekebilir

Van Edremit Belediyesi Kurban Kesim Yerlerini Duyurdu

Van Edremit Belediyesi Kurban Kesim Yerlerini Duyurdu Van‘ın Edremit Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı hazırlıklarını birçok …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.